ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین مرد جهان شد

ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین مرد جهان شد

به گزارش بی بی سرور، ایلان ماسک به دنبال رشد حدود ۲۴ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، باردیگر ثروتمندترین فرد جهان شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، آمار به روز شده شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین فرد جهان شده است. ثروت مدیرعامل تسلا سال جاری ۴۰.۳ درصد رشد کرده و به ۱۹۲ میلیارد دلار رسیده است.

طبق آمار آیکان، ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا در ماه مه، حدود ۲۴ درصد رشد کرد. اطلاعات شرکت "فکت سِت" نشان داده است ماسک حدود ۱۳ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد.

در دسامبر سال ۲۰۲۲، بعد از اینکه ارزش سهام تسلا به دنبال خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک، سقوط کرد، این میلیاردر کارآفرین، عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت ال وی ام اچ واگذار کرد. عمده ثروت ایلان ماسک، در ارتباط با سهام تسلا است که در اختیار دارد.

ایلان ماسک علاوه بر تسلا، مدیرعامل شرکت تولیدکننده موشک "اسپیس ایکس" و شرکت شبکه اجتماعی توییتر است.

ماسک روز پنجشنبه بعد از یک سفر دو روزه به چین، شانگهای را ترک کرد.

وی در این سفر، با وزیر خارجه و دیگر مقامات چینی دیدار نمود.

به گفته تحلیل گران، این سفر که در بحبوحه تنش های آمریکا و چین انجام شد، نشان داده است که چین، بازار مهمی برای تسلا است.

در این دیدار، وزیر خارجه چین کوشش کرد به ماسک اطمینان دهد که کشورش به روی تجارت خارجی باز است و همچنان محیط تجاری دوستانه عرضه خواهد نمود.

همچنین گزارش شد که ماسک به توسعه بیشتر در چین اشاره نموده است.

سهام تسلا با ۱.۳۸ درصد افزایش در معاملات روز چهارشنبه، در ۲۰۳.۹۳ دلار بسته شد. ارزش سهام تسلا در نوامبر، به ۱۶۷.۸۷ دلار کاهش پیدا کرد که پایین ترین حد در دو سال گذشته بود.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک، در ریزش ارزش سهام تسلا، نقش داشت.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، طبق داده های بلومبرگ، آرنو حالا با ۱۸۷ میلیارد دلار ثروت، بعد از ماسک، دومین مرد ثروتمند جهان است و بعد از او، جف بزوس، بنیانگذار میلیاردر آمازون در رتبه سوم قرار دارد.

منبع:

1402/03/12
13:50:52
0.0 / 5
275
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد