پرونده عراق اریسکون در بازار استکهلم مختومه شد

پرونده عراق اریسکون در بازار استکهلم مختومه شد

بی بی سرور: بازار نزدک استکهلم، شرکت مخابراتی اریکسون را از هرگونه نقض مقررات درباره ی افشای تحقیقات فساد مالی از این شرکت در عراق، مبرا کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سخنگوی نزدک استکهلم اعلام نمود این بازار به این نتیجه رسید که گزارش داخلی که سال قبل به خبرنگاران درز کرده بود، اطلاعات داخلی نبوده است. اریکسون در اطلاعیه ای این تصمیم را تایید نمود.

ارزش سهام اریکسون بعد از انتشار این خبر، ۰.۳ درصد کم شد و به ۵۵.۷۸ کرون رسید.

اریکسون همچنان هدف تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر سر رسوایی این شرکت در عراق قرار دارد. این شرکت سوئدی اعلام نموده ممکنست برای دسترسی به مسیرهای حمل و نقل، به گروه تروریستی داعش رشوه پرداخت کرده باشد. سهام اریکسون سال میلادی گذشته که این شرکت تایید نمود سرگرم تحقیقات داخلی است تا مشخص شود آیا در سال ۲۰۱۹ این پرداختها را انجام داده است، ۱۴ درصد سقوط کرد.

اریکسون اعلام نموده است که به موارد جدی نقض مقررات برخورده است اما نمی تواند دریافت کنندگان نهایی پولهای پرداخت شده را مشخص نماید یا ثابت کند که هیچ کدام از کارکنان اریکسون، مستقیما گروههای تروریستی را تامین مالی نکرده اند.

این رسوایی موجب شد که سهامداران اریکسون دو سال متوالی رای دهند تا به رئیس، مدیر عامل و چند نفر دیگر از اعضای هیئت مدیره اریکسون اجازه داده شود تا در شکایت های آتی بر سر این موضوع، از نظر مالی مسئول شناخته شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت سازنده شبکه های موبایل ۵G، اوایل امسال از طرف وزارت دادگستری آمریکا به سبب نقض توافق سال ۲۰۱۹ درباب پرداخت رشوه در خارج این کشور که ارتباطی به موضوع عراق نداشت، ۲۰۷ میلیون دلار جریمه شد.
1402/03/05
14:17:24
0.0 / 5
299
تگها: سئو , موبایل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد