چه تعداد وبسایت در اینترنت وجود دارد؟

چه تعداد وبسایت در اینترنت وجود دارد؟

به گزارش بی بی سرور، اینترنت یک دنیای مجازی دائما درحال توسعه است و هر ثانیه ای که می گذرد، میلیونها کاربر در سرتاسر جهان به تعامل، اشتراک گذاری و تولید محتوا در یک شمار متحیرکننده از وبسایت ها مشغول هستند اما آیا تابحال به این فکر کرده اید که چه تعداد وبسایت وجود دارد؟به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اینترنت از دوران آرپانت و اولین وب سایتی که به وجود آمد، راه طولانی را پیموده است. امروزه، برای همه چیز از ارتباط و سرگرمی تا آموزش و تجارت، به اینترنت وابسته هستیم. این میل سیری ناپذیر برای اتصال، سبب رشد انفجاری تعداد وبسایت ها در سرتاسر جهان شده است.

وب سایت چیست؟

وب سایت، مجموعه ای از صفحات وب مرتبط، محتوای مولتی مدیا و دارایی های دیجیتالی است که روی یک سرور وب میزبانی شده و از راه اینترنت قابل دسترسی هستند. وبسایت، مثل یک کتاب مجازی می ماند و هر صفحه وب، یک صفحه جداگانه در این کتاب است.

وب سایت ها، آدرس منحصری به نام URLs دارند که به کاربران کمک می نماید آنها را پیدا کرده و از آنها بازدید نمایند. این وبسایت ها اغلب هدف خاصی مانند نشر اطلاعات و سرگرمی را فراهم نموده یا پلتفرمی برای اطلاعات هستند و می توانند با استفاده از فناوری های وب مختلف، ایجاد شوند.

وب سایت های فعال در مقابل وبسایت های غیرفعال

تفاوت بین وبسایت های فعال و غیرفعال، درک واضح تری از اندازه و گستره واقعی فضای آنلاین فراهم می آورد. بنابراین، هنگامی که می خواهید ببینید اینترنت تا چه اندازه بزرگ است، تعداد وبسایت های غیرفعال را هم باید در نظر بگیرید.

وب سایت های فعال، وبسایت هایی هستند که به صورت مرتب توسط صاحبان یا مدیران خود به روز و نگهداری می شوند. وبسایت ها می توانند وبلاگ، سایت های خبری، فروشگاه های آنلاین، پلت فرم های شبکه اجتماعی، منابع آموزشی و غیره باشند. وبسایت های فعال اغلب تعامل همیشگی کاربر، مانند بازدیدها، کلیک ها، نظرات و اشتراک گذاری ها را مشاهده می کنند. همینطور به علت محتوای به روز، سئوی بهتر و فعالیت منظم کاربر، در نتایج موتورهای جستجو اغلب رتبه بالاتری کسب می کنند.

وب سایت های غیرفعال، وبسایت هایی هستند که برای مدت طولانی بروزرسانی یا نگهداری نشده اند. این وبسایت ها امکان دارد محتوای قدیمی یا نامربوط، لینک های خراب یا تعامل محدود با کاربر داشته باشند.

در برخی از موارد، مالک وبسایت، امکان دارد وبسایت را رها کرده باشد یا ثبت دامنه امکان دارد منقضی شده باشد که در این صورت نمی توان به وبسایت دسترسی پیدا کرد. وبسایت های غیرفعال می توانند شامل دامنه هایی باشند که خریداری شده اند اما از آنها استفاده ای نمی شود.

هنگامی که به تعداد کل وبسایت های موجود در اینترنت فکر می کنید، باید تعداد وبسایت های فعال را بعنوان معیار معنادار در نظر بگیرید. وبسایت های فعال، معرف بهتری از وضعیت فعلی اینترنت و چشم انداز پویای آن فراهم می کنند. وبسایت های غیرفعال به تعداد کلی کمک می کنند، اما معمولاً برای کاربران، مرتبط یا مفید نیستند.

چالش های شمارش دقیق وبسایت ها

شمارش دقیق تعداد وبسایت ها با عنایت به ماهیت تغییر سریع اینترنت، چالش های گوناگونی را به همراه دارد. یکی از این دشواری ها، در ارتباط با این تعریف است که یک وبسایت چیست. آیا ساب دامین ها وبسایت محسوب می شوند؟ سایت های تک صفحه ای چطور؟ معیار چیست؟

یکی دیگر از چالش ها، موج مداوم وبسایت هایی است که ایجاد و حذف می شوند. وبسایت های جدید هر روز راه اندازی می شوند، در حالیکه وبسایت های دیگر غیرفعال می شوند، حذف می شوند یا ثبت دامنه آنها منقضی می شود. این ریزش مداوم، به روز نگه داشتن آمار لحظه ای تعداد وبسایت ها را دشوار می کند.

وجود وب عمیق و وب تاریک هم این وضعیت را پیچیده تر می کند. وب عمیق شامل محتوایی است که توسط موتورهای جستجوی استاندارد ایندکس نشده اند، مانند پایگاه های داده خصوصی و اینترانت. وب تاریک، زیرمجموعه ای از وب عمیق بوده و حاوی وبسایت ها و محتوایی است که برای دسترسی به آنها به نرم افزار یا مجوز خاصی نیاز است. این بخش های پنهان اینترنت، محاسبه تمام وبسایت های موجود را کار دشواری می کند.

وفور دامنه های خریداری شده و وبسایت های غیرفعال هم به پیچیدگی شمارش وبسایت ها می افزاید. تمایز بین وبسایت های فعال و غیرفعال و تعیین ارتباط آنها با کل وبسایت راحت نیست. با عنایت به این چالش ها، تعداد کل وبسایت های موجود در اینترنت را فقط میتوان تخمین زد و برآورد آنها مداوم تغییر می کند.

بنابراین، چند وبسایت وجود دارد؟

با ایجاد وبسایت های جدید و غیرفعال شدن وبسایت های قدیمی، تعداد وبسایت ها در اینترنت دائما درحال تغییر است. بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم حدس زدن است و این عدد می تواند هر لحظه تغییر کند. اغلب نشریاتی که تلاش در پاسخ به این سؤال دارند، Siteefy را بعنوان منبع معتبر ذکر می کنند. طبق اعلام Siteefy، حدود ۱.۱۳ میلیارد وبسایت در اینترنت وجود دارد که ۱۸ درصد آنها فعال می باشند. یعنی در زمان نگارش این مطلب، حدودا ۲۰۰ میلیون وبسایت فعال وجود دارد.

طبق گزارش پی سی ورلد، البته به خاطر داشته باشید که اگر در حین نوشتن این مقاله، تعداد دقیق وبسایت هایی را داشته باشیم که در اینترنت هستند، این تعداد تا زمان انتشار اشتباه خواهد بود. تخمین زده می شود که در هر ساعت ۱۰۵۰۰ وبسایت جدید ایجاد می شود و نمی توان اظهار داشت که چه تعداد از آنها غیرفعال می شوند.
1402/02/31
12:14:24
0.0 / 5
412
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد