افتتاح پروژه اینترنت فیبر نوری آسیاتک با حضور رییس جمهوری

افتتاح پروژه اینترنت فیبر نوری آسیاتک با حضور رییس جمهوری

بی بی سرور: پروژه اینترنت فیبر نوری آسیاتک با حضور رییس جمهوری راه اندازی شد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از آسیاتک؛ پروژه فیبر نوری (FTTX) آسیاتک در شهر چالوس امروز همزمان با روز ملی ارتباطات، با حضور رییس جمهوری و وزیر ارتباطات بصورت مجازی راه اندازی شد. آئین افتتاح پروژه فیبر نوری (FTTX) آسیاتک در استان مازندران امروز (چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) همزمان با روز ملی ارتباطات، با حضور رییس جمهوری و وزیر ارتباطات بصورت مجازی اجرا شد. فاز نخست این طرح در چالوس اجرائی شده و امروز به مرحله بهره برداری رسیده است؛ به این ترتیب، مردم این شهر از امروز می توانند با بهره بردن از اینترنت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه به اینترنت متصل شوند.
در قسمتی از این مراسم به دستور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات تست سرعت انجام گرفت؛ زارع پور با بیان این که سرعت دانلود ۹۳۹ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود اینترنت فیبر نوری ۴۹۲ است، اشاره کرد: این در حالیست که سرعت آپلود ما در کشور سه مگابیت بر ثانیه است. یعنی سرعت اینترنت حدودا ۱۳۰ برابر شده است. همین طور وزیر ارتباطات دولت سیزدهم، بامداد امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت اعلام نمود: در اولین مرحله این طرح سه میلیون خانوار در ۱۰۰ شهر تحت پوشش قرار می گیرند. در این فاز، در ۱۰ شهر شاهد پوشش بالای ۷۰ درصد فیبرنوری منازل و کسب وکارها هستیم. با توسعه فیبر نوری، ظرفیت ارتباطات ثابت کشور به میزان چشمگیری بیشتر می شود و کیفیت و ارتباطات سرعت همراه نیز بیشتر خواهد شد؛ چونکه هم بار ارتباطات از روی شبکه همراه برداشته می شود و هم با اتصال BTSها به فیبر نوری، اپراتورها می توانند سرعت حداکثری را به مردم ارایه کنند.
هفته گذشته نیز، در مراسمی با حضور امیر محمدزاده لاجوردی، قائم مقام وزیر ارتباطات از سرعت ۹۳۰ مگابیتی اینترنت فیبر آسیاتک در هنرستان زنده یاد «قربانی» شهر چالوس بصورت آزمایشی رونمایی گردید. سال گذشته، محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل آسیاتک در جریان مراسم شروع عملیات اجرائی پروژه فیبر نوری در مازندران تاکید کرده بود: طی تفاهم نامه ای که با وزارت ارتباطات منعقد شده است، یک میلیون خانوار توسط این شرکت از پروژه اینترنت سرعت برخوردار می گردند و استان مازندران مشمول این طرح می شود. هوشمندسازی این استان و شهرهای آن، نیاز اساسی استان است. طی ۶ ماه سرویس کامل و پایدار فیبر نوری در چالوس، به دسترسی ۳۵ هزار خانوار به اینترنت پر سرعت کمک می نماید. با اجرای این طرح، سرعت اینترنت تا ۱۰۰ برابر وضعیت فعلی ارتقا می یابد و حداقل سرعت آن ۱۰۰ مگ بر ثانیه است.

1402/02/29
16:43:18
0.0 / 5
307
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد