افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو کولاک می کند

افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو کولاک می کند

بی بی سرور: شایع شده است که مدلهای آیفون ۱۵ پرو اپل که اواخر سال میلادی جاری به بازار عرضه می شوند، افزایش قیمت قابل توجهی خواهند داشت.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، آن طور که از جانب یک منبع تائید نشده در ویبو شایع شده است، اپل سرگرم برنامه ریزی برای افزایش قیمت مدلهای آیفون ۱۵ پرو در سال میلادی جاری برای افزایش اختلاف قیمت با آیفون ۱۵ پلاس است. قیمت آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به ترتیب از ۹۹۹ دلار و ۱۰۹۹ دلار آغاز می شود. ازاین رو هرگونه افزایش قیمت، هر دو مدل رده بالای آیفون را برای اولین بار، به بالای ۱۰۰۰ دلار می رساند.

در این گزارش افزوده شده از آنجائیکه آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس، تعدادی خصوصیت های منحصر به مدلهای پرو مانند جزیره پویا و دوربین ۴۸ مگاپیکسلی خواهند داشت، لازم است که مدلهای پرو و غیرپرو از نظر قیمت، سال جاری اختلاف بیشتری داشته باشند.

اواخر سال قبل گزارش شد که اپل به شکل جدی نگران فروش آیفون ۱۴ پلاس است که قیمت آن از ۸۹۹ دلار آغاز می شود و فقط ۱۰۰ دلار کمتر از آیفون ۱۴ پرو است. در نتیجه، این شرکت ظاهرا درحال بررسی استراتژی های قیمت گذاری مختلف برای تقویت فروش مدلهای استاندارد آیفون ۱۵ است.

جف پو، تحلیلگر فناوری در شرکت سرمایه گذاری "هایتونگ اینترنشنال سکیوریتیز"، این افزایش قیمت را تایید کرده است. با وجود گزارش های مختلف در خصوص این که مدلهای سال قبل آیفون ۱۴، حدود ۱۰۰ دلار افزایش قیمت خواهند داشت، این اتفاق نیفتاد و قیمت آنها مانند مدلهای آیفون ۱۳ بود.

اپل در سالهای اخیر در بازارهای خارج از آمریکا، قیمت مدلهای آیفون را چند بار افزایش داده است که تا حد زیادی، به علت نوسانات ارزی خارجی بوده است. بعنوان مثال، در انگلیس، قیمت آیفون ۱۴ پرو از ۱۰۹۹ پوند شروع می شود، در حالیکه قیمت آیفون ۱۳ پرو ۹۴۹ پوند است. افزایش قیمت در آمریکا با عنایت به تورم بالاتر از حد میانگین، محتمل است.

اپل موفق شده است قیمت اولیه شش نسل متوالی مدلهای Pro بدون تغییر نگه دارد، اما درنهایت قیمتها احیانا باید افزایش پیدا کند تا این شرکت بتواند حاشیه سود خویش را حفظ کند. معلوم نیست که آیا آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس استاندارد هم نسبت به آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس که قیمت آنها به ترتیب از ۷۹۹ دلار و ۸۹۹ دلار شروع می شود، افزایش قیمت خواهند داشت یا خیر. انتظار می رود اپل طبق معمول در سپتامبر، سری آیفون ۱۵ را رونمایی کند.

بر اساس گزارش مک رومرز، شایعه شده است که هر چهار مدل آیفون ۱۵ پورت یو اس بی-سی، جزیره دینامیک و قاب کمی خمیده تر دارند، در حالیکه بیشتر از ۱۰ خصوصیت و تغییر بیشتر برای مدلهای Pro شایعه شده است.
1402/02/26
15:15:20
0.0 / 5
377
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد