جدید ترین آمار ضریب نفوذ پهن باند اینترنت ثابت

جدید ترین آمار ضریب نفوذ پهن باند اینترنت ثابت

به گزارش بی بی سرور، طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعداد اشتراک های باند پهن اینترنت ثابت نشان داده است که ضریب نفوذ پهن باند ثابت به حدود ۱۳ میلیون رسیده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با شاخصهای آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات عرضه کرده است، تعداد خطوط شهری و روستایی و ضریب نفوذ تلفن ثابت رشد ثابتی داشته است.

همچنین تعداد خطوط دایر و تعداد خطوط منصوبه هم نشان داده است که آمار ضریب نفوذ تلفن ثابت در بازه زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ حدود ۳۵ میلیون مورد است. بر مبنای آمار اعلامی رگولاتوری، تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی از ۴۷.۲۵۱ به ۴۷.۴۰۳ افزایش پیدا کرده که این میزان ۰.۳۲ درصد رشد را نشان داده است و تعداد روستاهای دارای ارتباط هم رشدی ۰.۲۵ درصدی را تجربه کرده اند.

در مجموع تعداد اشتراک های روستایی نشان داده است که از میزان ۳، ۹۷۴، ۹۴۲ در زمستان ۱۴۰۰ به میزان ۳، ۹۵۵، ۴۴۸ در زمستان ۱۴۰۱ رسیده است.تعداد اشتراک های باند پهن اینترنت ثابت به تفکیک تکنولوژی نشان داده است که بیشترین تکنولوژی مورد استفاده کاربران X-DSL است. بعد از آن TD-LTE و پس از آن به ترتیب FTTH و Wifi تکنولوژی های مورد استفاده کاربران اینترنت در ایران هستند.

سهم بازار مشترکین پهن باند ثابت به تفکیک تکنولوژی هم نشان داده است که ۷۷ درصد کاربران از تکنولوژی X-DSL استفاده می نمایند. ۱۸ درصد کاربران از تکنولوژی TD-LTE و سه درصد کاربران از تکنولوژی Wifi و دو درصد کاربران از تکنولوژی FTTH استفاده می نمایند.براساس آمار اعلام شده، تعداد اشتراک های باند پهن اینترنت ثابت به تفکیک تجاری و خانگی و ضریب نفوذ پهن باند ثابت نشان داده است اشتراک های باند پهن اینترنت ثابت خانگی به بیشتر از ۱۳ میلیون رسیده است. تعداد اشتراک های باند پهن اینترنت ثابت تجاری و اداری هم کمی بیشتر از ۱۰ میلیون و ضریب نفوذ پهن باند ثابت حدود ۱۳ میلیون مورد را نشان داده است.

تعداد اشتراک های ارتباطات پهن باند ثابت به تفکیک سرعت هم نشان داده است که بیشترین میزان سرعت مورد استفاده کاربران خانگی و تجاری ۲۰۴۸ تا kbps ۱۰۲۴۰ است.

ترافیک مکالمه ورودی و خروجی درحوزه ثابت هم نشان داده است که بیشتر از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دقیقه ترافیک مکالمه در بازه زمانی زمستان گذشته وجود داشته است. بیشترین ترافیک مکالمه در ارتباط با ترافیک مکالمه درون شبکه ای درون استانی بوده است که آمار در نمودار زیر مشخص است:


منبع:

1402/02/25
10:02:15
0.0 / 5
393
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد