ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد

ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد

به گزارش بی بی سرور، ایلان ماسک اعلام نمود که مدیرعامل جدیدی برای توییتر پیدا کرده است اما از گزینه خود نام نبرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد که لیندا یاکارینو، مدیر عامل شرکت Comcast NBCUniversal درحال مذاکره برای این شغل بوده است.

ماسک در توییتی نوشت: با هیجان اعلام می کنم که یک مدیر عامل جدید برای "ایکس/توییتر" استخدام کرده ام. مدیرعامل جدید تا شش هفته دیگر، کارش را شروع خواهد نمود.

مالک میلیاردر توییتر اعلام نمود تا چند هفته دیگر، به سمت مدیر ارشد فناوری این پلت فرم شبکه اجتماعی، تغییر مقام پیدا خواهد نمود.

ماسک که بعد از تکمیل خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر در اکتبر گذشته، سمت مدیرعامل این شرکت شبکه اجتماعی را برعهده گرفته بود، دسامبر گذشته اعلام نموده بود بمحض اینکه فردی را پیدا کند که به اندازه کافی احمق باشد تا بتواند این شغل را قبول کند، از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد نمود و سپس تیم های نرم افزار و سرورهای توییتر را اداره خواهد نمود.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: یاکارینو سرگرم مذاکره برای این جایگاه ارشد است.

رویترز بعد از توییت ماسک، گزارش کرده بود یاکارینو امکان دارد انتخاب ماسک برای هدایت توییتر باشد.

یاکارینو که مدیر ارشد فروش تبلیغات در NBCUniversal است، ماه گذشته در یک کنفرانس تبلیغاتی در میامی، با ماسک مصاحبه کرد. در این کنفرانس، یاکارینو حضار را تشویق کرد با تشویق ماسک، از او استقبال کنند و اخلاق کاری او را تحسین کرد. یاکارینو اظهار داشت: خیلی از شما در اینجا من را می شناسید و می دانید که من به اخلاق کاری ام افتخار می کنم و افزوده بود که رفیق، من همتای خودم را پیدا کردم.

ماسک پیش از این به نامزدهای احتمالی برای مدیرعاملی توییتر اشاره نکرده بود. گمانه زنی ها در بین صاحبان فناوری و رسانه و اپلیکیشن پیام رسانی ناشناس "بلایند" برای کارمندان فناوری، روز پنجشنبه داغ بود. ماریسا مایر، مدیرعامل سابق یاهو، سوزان وویچیکی، مدیرعامل سابق یوتیوب و شیوون زیلیس، یکی از مدیران ارشد استارتاپ تراشه های مغزی نورالینک ایلان ماسک، همچون نام هایی بودند که در رابطه با آنها بحث شد.

ماسک که به سبب توجه بیش از اندازه به توییتر، هدف انتقاد سرمایه گذاران شرکت خودروسازی برقی تسلا قرار گرفته است، اعلام نموده بود به نقش مدیر ارشد فناوری که بر محصول، نرم افزار و فعالیتهای سیستم نظارت می کند، تغییر مقام خواهد داد.

پست ماسک در رابطه با مدیر عامل جدید توییتر، حدود ۱۵ دقیقه قبل از بسته شدن وال استریت در روز پنجشنبه منتشر گردید و افزایش دو درصدی سهام تسلا را به دنبال داشت و سهام این شرکت ۱.۶ درصد دیگر هم بعد از پایان ساعت معاملات صعود کرد.

ماسک از مدتها پیش گفته بود می خواهد یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کند. در نظرسنجی توییتری که ماسک در دسامبر انجام داد، ۵۷.۵ درصد از کاربران به کناره گیری او از مدیرعاملی توییتر رای مثبت دادند.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر در دو هفته اول حضور این میلیاردر بعنوان مالک خود، تغییرات سریعی را تجربه نمود. ماسک فورا پاراگ آگراوال، مدیر عامل قبلی توییتر و دیگر مدیران ارشد این شرکت را برکنار کرد و سپس نیمی از کارکنانش را در نوامبر اخراج کرد.
1402/02/23
10:06:49
0.0 / 5
304
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد