توافق ایران و عمان برای همکاریهای گسترده ارتباطی

توافق ایران و عمان برای همکاریهای گسترده ارتباطی

به گزارش بی بی سرور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست با وزیر ارتباطات و حمل و نقل عمان در مورد گستره وسیعی از همکاریهای مشترک همچون ترانزیت داده، راه اندازی خدمات پستی و همکاری در زمینه های فضایی توافق کردند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در دیدار با سعیدبن حمود المعولی، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان ضمن اشاره به این که همکاریهای دو کشور در دو سال قبل ارتقا داشته است، اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهوری ایران به عمان این همکاری ها شکل بهتری گرفته است.

وی از رشد تبادلات تجاری در یک سال قبل با عمان اطلاع داد و زمینه همکاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با عمان را خیلی خوب ارزیابی کرد.

زارع پور ضمن اشاره به عرضه خدمات مختلف توسط پلت فرم های ایرانی به مردم، خاطرنشان کرد: هم اکنون بسیار از خدمات برخط توسط پلت فرم های ایرانی به مردم عرضه می شود و ۵۰ درصد خدمات دولت از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به صورت کاملا برخط به مردم عرضه می شود.

وی در این عرصه به زمینه همکاری در جهت راه اندازی پلتفرمهای مشترک اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به ظرفیت های موجود بین دو کشور، امکان حضور شرکتهای ایرانی در عمان وجود دارد. وزیر ارتباطات به همکاری در مجامع بین المللی را یکی دیگر از زمینه های همکاری دو کشور عنوان نمود.

زارع پور در مورد فعالیتهای فضایی ایران اظهار داشت: ما توانایی ساخت ماهواره سنجشی و مخابراتی لایه لئو را داریم که می توانیم در این حوزه همکاری داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات فیبرنوری و زمینه ترانزیت را در این عرصه بخش دیگری از همکاریهای ایران و عمان عنوان نمود و اظهار داشت: راه اندازی مراکز داده مشترک در چابهار که امکان عرضه سرویس به کشورهای منطقه داشته باشد هم زمینه همکاری مناسبی است.

وزیر ارتباطات عمان هم در این دیدار زمینه های همکاری در قسمت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بسیار عنوان نمود و اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهوری ایران به عمان، پادشاهی این کشور تاکید بسیاری در پیگیری روابط با کشور ایران داشتند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی دولت دیجیتال و حوزه فضایی را از زمینه های مهم همکاری در این عرصه عنوان نمود و اضافه کرد: زمینه های تکنولوژی های جدید یکی دیگر از زمینه های مهم همکاری بین دو کشور است.

وزیر ارتباطات عمان به روابط بازرگانی و لجستیک دو کشور اشاره و تصریح کرد: همانطور که توسعه تعاملات در حوزه لجستیک در دستور کار دو کشور است، توسعه تعاملات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به صورت ویژه در دستور کار دو کشور قرار خواهد گرفت.

وی توسعه تعاملات پستی، فضایی و ارتباطات و راه اندازی استارت آپ های مشترک را از دیگر زمینه های همکاری دو کشور عنوان نمود. در انتها این دیدار صورتجلسه مذاکرات در ۱۴ بند به امضای وزرای دو کشور رسید و همینطور تفاهمنامه ای هم بین شرکتهای پست ایران و عمان به امضا رسید.1402/02/22
20:43:36
0.0 / 5
303
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد