فناوری 5G به نقطه عطف جهانی رسید

فناوری 5G به نقطه عطف جهانی رسید

به گزارش بی بی سرور، شبکه های نسل پنجم (5G) با ادامه گسترش این فناوری در سرتاسر جهان، حالا به بخشی از زندگی روزمره در اغلب اقتصادهای بزرگ جهان تبدیل گشته اند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، گزارش شرکت ویاوی (Viavi) نشان داده است شبکه های نسل پنجم در ۴۷ اقتصاد از ۷۰ اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی، فعال می باشند و این شامل ۲۴۹۷ شهر در سرتاسر جهان با شبکه های 5G تجاری است که در ۹۲ کشور گسترش پیدا کرده اند.

۱۸ کشور شامل هند، مکزیک، آنگولا، اتیوپی و گواتمالا راه اندازی اولیه شبکه نسل پنجم را در سال ۲۰۲۲ اعلام نمودند و ۳۲ کشور تصمیم خود برای ساخت شبکه های 5G را اعلام کردند؛ در حالیکه ۲۳ کشور دیگر تست پیش تجاری شبکه نسل پنجم را انجام می دهند. تنها ۴۸ کشور که اغلب آنها کشورهای جزیره ای کوچک هستند، هنوز برنامه های خود جهت راه اندازی شبکه های نسل پنجم را اعلام نکرده اند.

بعلاوه، هم اکنون ۴۵ شبکه نسل پنجم مستقل در ۴۵ کشور مختلف فعالیت می کند.

آمریکا با ۵۰۳ شهری که حالا شبکه های نسل پنجم را عرضه می کنند و ۶۹ درصد در مقایسه با ماه مه سال ۲۰۲۲ افزایش داشته اند، از چین سبقت گرفته و در رتبه اول برای شهرهایی که شبکه نسل پنجم فعال دارند قرار گرفته است. آمار چین نسبت به ژوئن سال ۲۰۲۱ ثابت بوده و ۳۵۶ شهر این کشور، شبکه نسل پنجم دارند، با این وجود چین در آمارهای مهم دیگر همچون سرعت داده، مشترکان نسل پنجم و استقرار بیس استیشن، همچنان از آمریکا جلوتر است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تِک رادار، حدود نیمی از موارد اعلام شده استفاده خصوصی از 5G معادل ۴۴ درصد در قسمت تولید و بعد از آن، در لجستیک، آموزش، حمل و نقل، ورزش، نیروگاه ها و معدنکاری بوده است. این آمار نشان داده است که استفاده از شبکه نسل پنجم خصوصی با پرداختن شرکتها به مشکلات اتصال، به صورت عملی صورت می گیرد.
1402/02/05
11:15:43
0.0 / 5
320
تگها: آموزش , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد