انگلیس نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در خدمات ابری شد

انگلیس نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در خدمات ابری شد

به گزارش بی بی سرور، دیده بان رقابت انگلیس اخطار داد خدمات ابری شرکتهای آمریکایی آمازون و مایکروسافت امکان دارد رقابت در بین شرکتهای اینترنتی این کشور را محدود کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دیده بان رقابت انگلیس (آفکام) اعلام نمود در بررسی یک ساله بازار خدمات ابری، شواهدی از بکارگیری شیوه هایی یافته است که سوئیچ و استفاده از خدمات ابری مختلف را برای افراد دشوارتر می کنند. این رگولاتور بخصوص نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در این بازار است.

فرگال فاراگر، مدیر آفکام که مسئول مطالعه بازار خدمات ابری بوده است، در اطلاعیه ای اظهار داشت: موانع جدی جهت استفاده از خدمات دیگر، به رقابت در این بازار رو به رشد سریع صدمه زده است. تصور می نماییم که بررسی عمیق تری نیاز است.

آفکام که بر برادکست، مخابرات و خدمات پستی هم نظارت دارد، اکتبر گذشته به علت نگرانی از محدود شدن نوآوری و رشد در بازار خدمات ابری به علت نفوذ بالای خدمات ابری شرکت AWS آمازون، آزور مایکروسافت و گوگل کلود، تحقیقاتی را در این خصوص شروع کرد. این سه شرکت چهار پنجم درآمد بازار زیرساخت ابری عمومی انگلیس که براساس اعلام آفکام، ارزش آن ۱۵ میلیارد پوند (۱۸.۷ میلیارد دلار) است را در اختیار دارند.

این رگولاتور انگلیسی اعلام نمود بازار زیرساخت ابری را به سازمان رقابت و بازار ارجاع می دهد تا تحقیقات بازار را انجام دهد. گزارش نهایی آفکام در مورد یافته هایش و تصمیم در اینباره قبل از پنجم اکتبر گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک سخنگوی مایکروسافت اظهار داشت: ما نسبت به تضمین رقابت پذیری بالای صنعت ابری انگلیس و پشتیبانی از پتانسیل تحویل آفرین فناوریهای ابری جهت کمک به سرعت بخشیدن به رشد همه بخشهای اقتصاد انگلیس، متعهد مانده ایم. اما آمازون در اینباره اظهارنظر نکرد.
1402/01/18
19:27:15
0.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد