قول های توییتری که ایلان ماسک به آنها عمل نکرد

قول های توییتری که ایلان ماسک به آنها عمل نکرد

بی بی سرور: عملکرد ایلان ماسک در انجام سیل تعهداتی که به عنوان رییس توییتر داده است، نه فقط ایده آل نبوده بلکه در حقیقت، کاملا افتضاح است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، حدود یک سال پیش بود که معلوم شد این میلیاردر دمدمی مزاج، بزرگترین سهامدار توییتر شده است. چند هفته بعد از این افشاگری، ماسک اعلام نمود که با یک قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری، توییتر را خصوصی خواهدنمود.

از آن زمان، ماسک تغییرات ناگهانی و وعده هایی را در ارتباط با توییتر داده است؛ برخی از این وعده ها مربوط به قابلیت های جدید درخشانی بوده که قرار بوده در این پلت فرم عرضه شوند. بعضی دیگر مربوط به مدیریت توییتر توسط او بوده و وعده های دیگری هم بوده که به کارمندان این شرکت شبکه اجتماعی داده بود.

تحت مالکیت غیرقابل پیش بینی ماسک، توییتر به سرعت شاهد از میان رفتن ثروتش بوده است. تبلیغ کنندگان بطور دسته تعدادی از این پلت فرم خارج شدند. توییتر با قطعی های مکرری روبرو شده، نفرت پراکنی بالا رفته است و هزاران کارمند مجبور به ترک این شرکت شده اند.

ماسک به سبک خود، وعده های زیادی داده که پیگیری آنها دشوار است و باتوجه به اینکه نتوانسته است به وعده های مذکور عمل کند، این امر، به نفع او بوده است. با نزدیک شدن به یک سال ورود ماسک به توییتر، سی ان ان در گزارشی، شماری از وعده های توییتری که ایلان ماسک داده و نتوانسته است به آنها عمل کند را مرور کرده است:

۱- تصمیم گیری برمبنای نظرسنجی

پس از این که ماسک به سبب ممنوعیت لینک دهی به سایر پلت فرم های شبکه اجتماعی، با انتقادهای گسترده روبرو شد، وعده داد در آینده، برای تغییرات عمده در سیاست ها، رای گیری خواهد شد. او اظهار داشت: عذرخواهی می کنم. دیگر تکرار نخواهد شد. ایلان ماسک از آن زمان، شماری از تغییرات سیاستی را بدون دریافت بازخورد کاربران، پیاده کرده است.

۲- استعفا

ماسک در یک نظرسنجی در دسامبر، از کاربران پرسید که آیا باید از سمت مدیر عاملی توییتر کناره گیری کند و قول داد که به نتایج نظرسنجی عمل می کند. کاربران به کناره گیری ماسک از ریاست توییتر رای دادند. اما او هم اکنون از کناره گیری خودداری کرده و بر این باور است که هیچ کس دیگری نمی تواند به شکل مناسب این شرکت را اداره کند.

۳- آزادی بیان حداکثری

ماسک بارها در مورد اینکه توییتر را به مکانی برای آزادی بیان تبدیل می کند، صحبت کرده است. اما در موارد مختلفی، پست ها را وقیحانه در این پلت فرم سانسور کرده است. ماسک اواخر سال میلادی گذشته، چند خبرنگار برجسته را ممنوع کرد. البته او بعدا در پی انتقادهای شدید از این اقدام، مجبور شد حساب های این خبرنگاران را برگرداند اما آنها را مجبور کرد توییت هایی را که دوستشان نداشت، حذف نمایند. همین طور بعد از درخواست دولت هند، محتوای ارسال شده توسط بی بی سی را حذف نمود. ماسک همین طور ممنوعیت الکس جونز را حفظ نموده و کانیه وست را به سبب نقض قوانین از این پلت فرم اخراج کرده است که به نظر نمی رسد واقعا با روح آزادی بیان حداکثری که ادعا می کرد از آن حمایت می کند، همخوانی داشته باشد.

۴- میدان شهر دیجیتالی

هنگامی که ماسک توییتر را خریداری کرد، اعلام نمود این پلتفرم، میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می گیرند. اما ماسک هفته جاری اعلام نمود که کاربرانی که پول پرداخت نمی کنند نمی توانند در نظرسنجی های توییتر رای دهند و صدایشان به حداقل می رسد. ماسک همین طور گفت فقط توییت های کاربرانی که به او پول پرداخت می کنند، تبلیغ (پروموت) خواهد شد.

۵- احراز هویت

ماسک گفت به عنوان مالک توییتر روی احراز هویت همه افراد در این پلت فرم کار خواهدنمود. اما ماسک با حذف تیک آبی چهره های معروفی که حاضر نشدند برای احراز هویت خود، پول پرداخت کنند، خلاف این گفته عمل کرد و همزمان، هویت کاربرانی که به جعل هویت دیگران پرداختند را تایید نمود.

۶- الگوریتم کد باز

ماسک مکررا قول داده است که الگوریتم توییتر را کد باز خواهدنمود. او این قول را زمانی داد که خرید این شرکت را اعلام نمود. و در ۲۱ فوریه، ماسک اظهار داشت که هفته آتی، این اتفاق خواهد افتاد اما هنوز چنین اتفاقی روی نداده است. ماسک حالا ادعا می کند که این کار در ۳۱ مارس صورت خواهد گرفت.

۷- شورای نظارتی

هنگامی که ماسک، مالکیت توییتر را به دست گرفت، اعلام نمود یک شورای نظارتی را منصوب خواهدنمود که در مورد همه تصمیمات، مشاوره خواهند داد. این شورا هیچ گاه تعیین نشد و ماسک بعدها اعلام نمود که چنین شورایی را ایجاد نخواهد کرد.

۸- قابلیت شادوبن یا اعمال محدودیت برای کاربر (Shadow ban)

ماسک در دسامبر وعده داد که قابلیتی را عرضه خواهدنمود که به کاربران نشان میدهد که آیا "شادوبن" شده اند یا خیر. با گذشت ماه ها، چنین قابلیتی هنوز ارائه نشده است.

۹- پاداش خاتمه خدمت

ماسک مدعی بود به کارمندان اخراج شده توییتر سه ماه به اندازه سه ماه حقوق می دهد که بسیار بالاتر از میزان قانونی می باشد. با گذشت ماه ها از اخراج، به خیلی از این کارمندان، تنها یک ماه حقوق در قبال موافقت با شرایط و ضوابط مختلف، پیشنهاد شده است.

منبع:

1402/01/11
15:03:53
0.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد