ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی انگلیس

ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی انگلیس

به گزارش بی بی سرور، انگلیس اعلام نمود که تیک تاک را در تلفن های دولتی ممنوع خواهد نمود و این ممنوعیت فوری اجرا خواهد شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، انگلیس با این اقدام، به جمع کشورهای غربی دیگری می پیوندد که استفاده از این اپلیکیشن ویدئویی چینی را به علت نگرانی های امنیتی، در تلفن های همراه و دستگاههای دیگر دولتی ممنوع کرده اند.

تیک تاک به علت این نگرانی که اطلاعات کاربران این اپلیکیشن متعلق به شرکت چینی بایت دنس، امکان دارد به دست دولت چین بیافتد و منافع امنیتی غربی را تضعیف کند، تحت تفحص فزاینده ای قرار گرفته است.

الیور داودن - وزیر دفتر کابینه انگلیس - در اطلاعیه ای اعلام نمود که امنیت اطلاعات دولتی حساس باید در اولویت نخست قرار گیرد. ازاین رو ما امروز این اپلیکیشن را در دستگاههای دولتی ممنوع می نماییم. استفاده از اپلیکیشن های دیگر استخراج کننده داده هم تحت بازنگری قرار می گیرد.

دولت انگلیس از مرکز ملی امنیت سایبری خواسته است صدمه پذیری احتمالی اطلاعات دولت از جانب اپلیکیشن های شبکه اجتماعی و مخاطرات پیرامون چگونگی دسترسی یافتن و استفاده از این اطلاعات حساس را بررسی کند.

آمریکا، کانادا، بلژیک و کمیسیون اروپا تابحال استفاده از اپلیکیشن تیک تاک در دستگاههای دولتی را ممنوع کردند.

داودن اظهار داشت: محدود کردن استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی، یک گام محتاطانه و مناسب، بر مبنای سفارش کارشناسان امنیت سایبری ما است.

در واکنش به این ممنوعیت، تیک تاک اعلام نمود از این تصمیم مأیوس شده و گام هایی را برای حمایت بیشتر از اطلاعات کاربران اروپایی برداشته است.

سخنگوی تیک تاک اظهار داشت: ما بر این باوریم که این ممنوعیت ها بر اساس سوءبرداشت اساسی و تحت تأثیر مسائل ژئوپلیتیکی گسترده بوده است که در آن تیک تاک و میلیونها کاربرش در انگلیس، نقشی ندارند.

چین اعلام نمود که این تصمیم بر مبنای ملاحظات سیاسی به جای در نظر گرفتن حقایق بوده است. سفارت چین در لندن، در اطلاعیه ای اعلام نمود: این اقدام، مداخله در فعالیتهای عادی شرکتهای مرتبط در انگلیس بوده و در نهایت به ضرر منافع خود انگلیس خواهد بود.

داودن به پارلمان انگلیس اعلام نمود: دستگاههای دولتی حالا تنها به اپلیکیشن های شخص ثالث از یک لیست از پیش تعیین شده امکان دسترسی خواهند داشت.

ممنوعیت تیک تاک شامل دستگاههای شخصی کارمندان یا وزیران دولتی نبوده و استثناهای محدودی وجود خواهد داشت که تحت آن، تیک تاک در دستگاههای دولتی برای اهداف کاری ضروریست.

وزارتخانه ها و وزیران دولت انگلیس به میزان فزاینده از تیک تاک و پلت فرم های دیگر برای ارتباط با رای دهندگان استفاده می نمایند.

گرانت شاپس، وزیر انرژی انگلیس، اظهار داشت: ممنوعیت تیک تاک در دستگاههای دولتی حساس بود اما در گوشی شخصی خود، در این پلت فرم می ماند.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت دفاع انگلیس اندکی قبل از اعلام این ممنوعیت، ویدئویی در تیک تاک ارسال کرد که نشان می داد چگونه ارتش انگلیس، سرگرم تعلیم نیروهای اوکراینی جهت استفاده از تانک چلنجر دو است.

منبع:

1401/12/27
08:35:34
0.0 / 5
302
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد