مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت خبر داد

رونمائی از طرح اتصال پیام رسان های بومی تا آخر سال

رونمائی از طرح اتصال پیام رسان های بومی تا آخر سال

به گزارش بی بی سرور، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور گفته است که طرح اتصال (اینترکانکشن) پیام رسان های بومی بنا بر وعده قبلی وزیر ارتباطات تا آخر سال رونمایی خواهد شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، امیر محمدزاده لاجوردی در پاسخ به کاربران در یک پیامرسان بومی در رابطه با زمان رونمایی از طرح اینترکانکشن پیامرسان های داخلی گفته است که این طرح طبق وعده وزیر محترم تا آخر سال رونمایی خواهد شد.
پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که قابلیت «اینترکانکشن» یعنی رد و بدل کردن پیام بین پلت فرم های داخلی تا آخر سال عملیاتی می شود.
عیسی زارع پور با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلت فرم های داخلی اشاره کرد: همه همت ما بر این اساس است که از پلت فرم های داخلی حمایت نماییم تا به بهترین شکل ممکن و کیفیت بتوانند پاسخگوی نیازهای مردم باشند.
وی با اعلان اینکه پلت فرم های داخلی حتی باید با پلت فرم های خارجی رقابت کنند، افزود: در حوزه های دیگر و طی سالهای اخیر به غیر از حوزه پیامرسان های رسانه های اجتماعی، ما سکو و پلت فرم های بومی خویش را داریم و مردم در این بخش سکوهای خارجی را نمی شناسند و این نشان میدهد که ظرفیت های خوبی در این بخش در داخل کشور وجود دارد.
زارع پور با اعلان اینکه پیامرسان های داخلی شامل روبیکا، بله، ایتا، سروش پلاس، روزانه پذیرای میلیونها نفر از مردم هستند، اشاره کرد: این پلت فرم ها آماده پذیرایی از همه مردم هستند بنابراین ما تمام زیرساخت های لازم را برای این پیامرسان ها فراهم نموده ایم.
یکی از اقداماتی که به قول وزیر ارتباطات در دست انجام است، به اصطلاح آماده سازی «اینترکانکشن» است. در چارچوب این رویه پیامرسان های داخلی می توانند بین خودشان پیام رد و بدل کنند. در چارچوب این رویه کاربر می تواند به پیامرسان مورد دلخواه خود اجازه دهد که از سایر پیامرسان ها برایش پیام ارسال شود، ازاین رو این مساله در دست اقدام است و تا آخر سال به انجام می رسد.

منبع:

1401/12/24
13:19:05
0.0 / 5
320
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد