وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد؛

۱۰۰درصد خدمات دولت الکترونیک و ۲۰درصد هوشمند می شود

۱۰۰درصد خدمات دولت الکترونیک و ۲۰درصد هوشمند می شود

به گزارش بی بی سرور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سال آینده 100 درصد خدمات دولت بصورت الکترونیکی و 20 درصد آنها بصورت هوشمند ارائه می شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، در جلسه تکریم مرتضی سلیمان زاده و معارفه عبدالرحمان آقایی به عنوان مسئول جدید هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان ها و شرکت های تابعه و همین طور شروع دوره تازه فعالیت هیئت رسیدگی به تخلفات اداری با حضور اعضای جدید و با حضور علی دستافر، دبیر هیئت عالی نظارت بر تخلفات اداری اظهار داشت: به استناد گزارشات ارائه شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزو دستگاه هایی با کمترین تخلفات اداری است که این جای خوشی دارد.
وی با اعلان اینکه کار در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری با سختی هایی هم راه است، اضافه کرد: در روند رسیدگی به تخلفات عموماً هر تصمیمی که گرفتن و هر رأیی که صادر می شود حتما یک طرف رضایت ندارد و همین طور اعضای هیئت نیز با اعمال فشارهایی مواجه خواهند شد؛ بدین سبب قبول مسئولیت در چنین شرایطی جای تقدیر و تشکر دارد.
زارع پور با اشاره به شروع دور تازه فعالیت هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت ارتباطات، سازمان ها و شرکت های تابعه با حضور اعضای جدید اشاره کرد: امیدوار هستم در این دوره با حضور اعضای جدید، آمار پرونده های تخلفات به شکل واقعی کاهش پیدا کند. بااینکه رسیدگی به هر پرونده ای سرنخی برای کشف یک اشکال در سیستم است که با دنبال کردن این سرنخ ها اشکال ها، شناسایی و برطرف می شود. گاهی اوقات دنبال کردن این سرنخ ها می تواند منجر به اصلاح یک رویه و حتی یک پروسه و یا ساختار شود.
زارع پور با اعلان اینکه یکی از شعارهای اساسی دولت سیزدهم مقابله با فساد است، اظهار داشت: مردم به این دولت امید بسته اند تا با کاهش تخلفات، فساد هم در دستگاه های اجرائی کاهش پیدا کند؛ بدین سبب باید این مسئله را موردتوجه قرار داد که باید با هرگونه تخلفی که سرمنشأ فساد است بدون مماشات، محکم و قاطع برخورد شود. بااینکه درعین حال باید از نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه در دستگاه اجرائی خصوصاً در وزارت ارتباطات به عنوان یک دستگاه تخصصی صیانت کرد و حفظ آبروی افراد را تا قبل از اثبات هرگونه اتهامی موردتوجه قرار داد.
وی با تأکید بر اهتمام وزارت ارتباطات و دولت سیزدهم بر هوشمندسازی دولت اضافه کرد: اعتقاد راسخ داریم که دولت الکترونیکی و هوشمند سازی دولت در کاهش فساد و تخلفات اثر بسیاری ویژه ای دارد. به همین دلیل هدف گذاری شده و در قانون بودجه نیز لحاظ شده است که سال آینده ۱۰۰ درصد خدمات دولت بصورت الکترونیکی و ۲۰ درصد آنها بصورت هوشمند ارائه شود.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: تعریف هوشمندسازی هم این است که ارائه خدمت بدون هیچ مراجعه حضوری، بدون ارسال هیچ نوع مدرکی و بدون دخالت انسان صورت پذیرد. این رویه موجب می شود که تصمیم گیری و مداخلات انسانی صفر شود. اساساً مراجعه حضوری به دستگاه های اجرائی و دولتی یکی از مسائلی است که زمینه ساز فساد و تخلف است؛ بدین سبب اگر بتوانیم مراجعات ارباب رجوع را از اساس کم نماییم می توانیم شاهد کاهش محسوس فساد و تخلف بود.
زارع پور با تأکید بر این که امسال گام بسیار بلندی برای هوشمند سازی دولت برداشته شده است، اظهار داشت: امسال ۹۳ درصد دستگاه های اجرائی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند و هم اکنون حدودا ۴۰ درصد خدمات دستگاهها از این طریق ارائه می شود. این مسیر تا ارائه کامل خدمات دولتی بوسیله پنجره ملی خدمات دولت ادامه پیدا می کند و معتقدیم که اثر جدی در کاهش تخلفات دارد.
در این جلسه عبدالرحمان آقایی، مسئول جدید هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت و دستگاه تابعه با اشاره به برنامه های خود در دوره ی جدید اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در دوره ی جدید با برگزاری جلسات منظم با مدیران نسبت به لطمه شناسی علل وقوع تخلفات و شناسایی گلوگاه های فساد اقدام نماییم.
وی با اشاره به ضرورت برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و مدیران تاکید کرد: برمبنای نتایج حاصل شده بخش عمده بروز تخلفات ناشی از عدم آموزش بوده است و به همین دلیل تلاش خواهیم کرد برای پیش گیری از تخلفات اداری برگزاری دوره های آموزشی را موردتوجه قرار دهیم. درعین حال نیز تلاش می نماییم که روند رسیدگی به پرونده های ارجاع شده به هیئت های تخلفات را نیز کوتاه نماییم.
سلیمان زاده مسئول سابق هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت و دستگاه تابعه نیز در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد سه ساله هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ارائه نمود.
همچنین در آخر این جلسه اعضای جدید هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت و دستگاه تابعه، برای عمل به وظایف خود برمبنای قانون، عدل وانصاف قسم یاد کردند.


منبع:

1401/12/23
10:04:01
0.0 / 5
288
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد