اینستاگرام رکورددار جست و جوی کاربران برای حذف اپلیکیشن شد

اینستاگرام رکورددار جست و جوی کاربران برای حذف اپلیکیشن شد

بی بی سرور: دلیلهای زیادی وجود دارد که شاید بخواهید یک اپلیکیشن محبوب را از گوشی خود حذف کنید و یافته های یک تحقیق جدید نشان میدهد که تنها شما نیستند که می خواهید این کار را انجام دهید.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ترندهای جست و جو توسط وب سایت امنیت سایبری VPNOverview نشان میدهد بیشترین جست و جوی کاربران آمریکایی برای حذف اپلیکیشنهاها در شش ماه گذشته، مربوط به اپلیکیشنهای شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام و فیسبوک شرکت متا و اسنپ چت بوده است.

طبق گزارش فوریه این وب سایت، در طول این مدت، کاربران آمریکایی بیش از ۹۰۰۰ جست و جو درباره ی نحوه حذف یا غیرفعال کردن اینستاگرام انجام داده اند که بیش از هر اپلیکیشن دیگری در لیست ۳۰ اپلیکیشن محبوب از نظر تعداد دانلود بوده است.

وب سایت VPNOverview با استفاده از اطلاعات وب سایت keywordtool.io و شرکت تحلیل وب "سیمیلار وب"، به تحلیل حجم جست و جوی مربوط به حذف یا غیرفعال کردن اپلیکیشنهای محبوب پرداخته و دریافته است که بیشترین جست و جو مربوط به پنج اپلیکیشن اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ چت، توییتر و تلگرام بوده است.

از یک سو، شاید دلیل تمایل بیشتر افراد به حذف اینستاگرام و فیسبوک این باشد که این اپلیکیشنها در گوشی افراد زیادی وجود دارند. به عنوان مثال، اینستاگرام دومین اپلیکیشن پردانلود سال ۲۰۲۲ بود که بیش از ۵۴۸ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شد و بعد از تیک تاک، با ۶۷۲ میلیون بار دانلود قرار گرفت. البته، این اپلیکیشنها به این زودی، در معرض خطر از میان رفتن نیستند.

پلتفرمهای اینستاگرام و فیسبوک در سال ۲۰۲۲ با کند شدن رشد کاربران و کاهش نرخ تعامل آنها روبرو شدند. بررسیهای انجام شده در سال های اخیر، نشان میدهد که بی اعتمادی رو به رشدی نسبت به اپلیکیشنهای شبکه اجتماعی درباب اطلاعات نادرست، آزار و اذیت آنلاین، کلاهبرداری فیشینگ، نگرانیهای حریم خصوصی و جمع آوری اطلاعات وجود دارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، برخی از کاربران نگران تاثیر شبکه اجتماعی روی سلامت روان کودکان و نوجوانان هستند. مطالعات داخلی متا که به بیرون درز پیدا کرده، تاثیرات منفی استفاده از اینستاگرام و فیسبوک بر کاربران خردسال را نشان داده است.
1401/12/20
12:26:01
0.0 / 5
308
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد