با ساخت كارخانه ۷۰۰ میلیون دلاری هندی

خروج بزرگترین تولید کننده آیفون از چین جدی شد

خروج بزرگترین تولید کننده آیفون از چین جدی شد

به گزارش بی بی سرور، فاکسکان در اقدامی که به انتقال تولیدش از چین سرعت می بخشد، می خواهد حدود ۷۰۰ میلیون دلار در کارخانه جدیدی در هند سرمایه گذاری کند تا تولید در این کشور را افزایش دهد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منبع مطلع نوشت: این شرکت تایوانی می خواهد در یک زمین ۳۰۰ هکتاری که نزدیک فرودگاه بانگالورو (پایتخت ایالت جنوبی کارناتاکا) واقع است، کارخانه ای برای تولید قطعات آیفون راه اندازی کند.

به گفته برخی از منابع آگاه، این کارخانه امکان دارد هدستهای اپل را تولید نماید و فاکسکان امکان دارد از این محل برای تولید برخی از قطعات برای کسب و کار خودروی برقی خود استفاده نماید.

این سرمایه گذاری، یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های فاکسکان تا به این تاریخ در هند بوده و منعکس کننده ریسک از دست رفتن جایگاه چین بعنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات الکترونیکی مصرفی است. اپل و سایر برندهای آمریکایی، تمایل دارند تولیدکنندگان قراردادی چینی، استفاده از پایگاه های تولید دیگر نظیر هند و ویتنام را بررسی نمایند. بازبینی در زنجیره تأمین جهان در دوران پاندمی کووید و جنگ اکراین، شتاب گرفت و امکان دارد شیوه ساخت دستگاههای الکترونیکی جهانی را تغییر دهد.

یونگ لیو، رئیس فاکسکان که هفته گذشته با نارندرا مودی، نخست وزیر هند دیدار نمود، در رابطه با احتمال سرمایه گذاری در کارناتاکا، اظهارنظر نکرد.

به گفته منابع آگاه، انتظار می رود پایگاه تولید جدید در هند، حدود ۱۰۰ هزار شغل ایجاد نماید. مجتمع تولید آیفون فاکسکان در شهر ژنگژو، حدود ۲۰۰ هزار کارمند دارد اما تعداد آنها در اوج فصل تولید، افزوده می شود.

تولید در شهر ژنگژو در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی به علت شیوع کووید، کاهش پیدا کرد و سبب شد اپل زنجیره تأمین وابسته به چین را مورد بررسی قرار دهد.

کارخانه جدید فاکسکان از شتاب گرفتن جابجایی تولید فاکسکان از چین، خبر می دهد و این کارخانه می تواند عرضه قطعات در هند را بهبود بخشیده و احیانا سهم این کشور در تولید گوشی آیفون را از پنج درصد فعلی، به ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

چندین مقام دولتی همچون معاون وزیر فناوری هند، روز جمعه در تائید جزئیات کارخانه جدید همچون ساخت آن و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل، توییت هایی ارسال کردند.

این کارخانه امکان دارد تغییراتی پیدا کند چونکه فاکسکان همچنان در فرایند نهایی کردن سرمایه گذاری و جزئیات پروژه است. همینطور مشخص نیست که این کارخانه، به منزله ظرفیت جدید خواهد بود یا تولید فاکسکان از پایگاه های دیگر مانند کارخانه های چینی به این کارخانه منتقل می شود.

تصمیم فاکسکان می تواند به دولت هند که به دنبال کاهش شکاف فناوری با چین است، کمک نماید. بخصوص حالا که سرمایه گذاران و شرکتهای غربی از سرکوبی بخش خصوصی توسط پکن، بیمناک هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هند مشوق های مالی به تولیدکنندگان قراردادی اپل مانند فاکسکان عرضه نموده است. رقیبان کوچک تر شامل ویسترون و پگاترون هم تولید در هند را افزایش داده اند و قطعه سازانی نظیر شرکت جبیل، سرگرم تولید قطعات برای ایرپاد هستند.
1401/12/14
12:08:02
0.0 / 5
282
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد