مدیر عامل شركت مخابرات ایران خبر داد

جهش در فیبر نوری در تهران

جهش در فیبر نوری در تهران

به گزارش بی بی سرور، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: طرح توسعه فیبر نوری در تهران تصویب و ابلاغ گردیده است و در سال ۱۴۰۲ جهشی در طرح فیبر نوری در این استان رخ خواهد داد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، مجید سلطانی امروز در یک نشست خبری اظهار نمود: بر مبنای بررسی که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ داشته ایم، در شبکه شرکت مخابرات از نظر درآمدی توسعه شبکه داشته ایم و مشترکان ما هم افزایش پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: اثر درآمدی به صورت میانگین و تعداد مشترکین ما که قبض پرداخت می کنند و فعال می باشند حدود ۲۰ میلیون نفر هستند. درآمد ریالی و ارزی شرکت مخابرات طی ۱۰ سال به نسبت افزایش هزینه ها حدودا ۲۲ برابر شده است؛ این در شرایطی است که درآمد ما کاهش یافته، اما هزینه ها ۱۲ برابر شده است.
سلطانی تصریح کرد: به دنبال افزایش تعرفه ها، درآمد شرکت مخابرات ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، اما از طرفی افزایش حقوق ۲۵۰ میلیاردی در ماه را داریم که اثر درآمدی تعرفه برای توسعه به صفر رسیده است. عددی که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسید به صورت میانگین ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود که بعد از یک سال، میانگین ۹۰۰۰ تومان ابلاغ گردید و ما هم این عدد را اعمال کردیم. حدود ۱۰ هزار سوئیچ در کشور درحال کار داریم و زمانی که مشترکی گوشی را برمیدارد انتظار دارد که کار کند ازاین رو این ۱۰ هزار سوئیچ نیازمند نگه داری هستند.
وی افزود: حالا بیشتر از یک میلیارد دقیقه رشد مکالمات داشتیم. ضمن این که ۳۵ درصد مشترکان مشمول طرح حداقل هزینه نگهداری نمی شوند، چونکه خودشان سقف مکالمه را دارند.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران همینطور در پاسخ به سوال ایسنا، در خصوص این که چرا بعضی از مشترکان ساکن در مناطق مشمول دریافت فیبر نوری، هنگام رجوع برای دریافت آن با مشکلاتی رو به رو می شوند، تشریح کرد: مشترکی که درخواست می کند، شرکت مخابرات موظف است امکانات را در اختیارش قرار دهد. ما سامانه پاسخ گویی مشترک را داریم و اگر مشترکین مشکلاتی در این حوزه دارند، می توانند در این حوزه اقدام نمایند. اما امکان دارد فاصله دور بوده باشد و احتیاج به حفاری محلی داشته است.
وی ادامه داد: در زمینه فیبر نوری در استان تهران این خبر خوب را می دهم که طرح توسعه فیبر نوری تهران تصویب و ابلاغ گردیده است و در سال آینده جهشی در فیبر نوری تهران رخ خواهد داد و طرح خوبی پیشبینی شده است.
سلطانی با اشاره به اینکه طرح نجما از خرداد سالجاری ابلاغ و به ۱۵ استان ابلاغ گردیده است اظهار داشت: هدف گذاری در طرح نجما باید برگشت اقتصادی داشته باشد. در حال حاضر استان به استان و مرحله و به مرحله طرح ها آماده شده است. در زمینه پروژه فیبر نوری چیزی که در طرح نجما مشاهده کرده ایم، حداقل ۴ تا ۵ میلیون پورت پوشش فیبر است و محل سرمایه گذاری هم از منابع خود شرکت است.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: ما بعنوان بزرگ ترین شرکت ارتباطی و زیرساختی مصر هستیم که در این پروژه حداکثر تلاش خویش را به کار گیریم.
سلطانی همینطور در انتهای سخنان خود اظهار داشت: ۱۵ سامانه برای عرضه تسهیلات به مشترکان مخابرات راه اندازی شده که بزودی از آن رونمایی خواهیم کرد و همینطور یکی از سامانه هایی که در استان البرز فعال شده در ارتباط با پیمانکاران است که اطلاعات در ارتباط با درخواست و فعال سازی خطوط مشترکان در آن ثبت شده است.
در این جلسه، داوود زارعیان- معاون تجاری شرکت مخابرات ایران - هم اظهار نمود: شبکه فیبر نوری آینده تلفن ثابت است. روند توسعه ای که تا شهریورماه در نظر گرفته بودیم، محقق نشد، اما تا آبان ماه سالجاری حدود ۷۹ هزار مخاطب جدید در شبکه FTTH جذب کرده ایم و در نظر داریم تا سال آینده به ۴۰۰ هزار مشترک برسانیم.
وی در رابطه با گلایه بعضی کاربران مبنی سرعت تمام شدن بسته های اینترنت بیان نمود: روند ترافیک ما نشان داده است در اردیبهشت سال جاری تعداد بسته های اضافی که به فروش رسید ۸۰۰ هزار و آبان ماه رشد ۱۷۳ هزار بسته ای داشته است که این امر نشان داده است رابطه ای بین مصرف مردم و بسته های اینترنت وجود دارد.
زارعیان اعتقاد دارد از زمانی که سیاست های فیلترینگ اجرایی شد، مصرف بسته ها کاسته شده است، شبکه فیبر نوری آینده اینترنت کشور و بستر اصلی توسعه نسل پنجم اینترنت هم فیبرنوری است.
منبع:

1401/12/08
15:45:47
0.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد