معاون سازمان فناوری اطلاعات:

سال جاری بیشتر از ۵ میلیارد تراکنش در مرکز تبادل اطلاعات انجام شده است

سال جاری بیشتر از ۵ میلیارد تراکنش در مرکز تبادل اطلاعات انجام شده است

به گزارش بی بی سرور، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا کنون بیشتر از ۵ میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات به ثبت رسیده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، جواد موحد معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ضمن اشاره به مجموع تراکنش های ثبت شده در مرکز ملی تبادل اطلاعات از آغاز سالجاری تا کنون اظهار داشت: بیشتر از پنج میلیارد تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات به ثبت رسیده است که حدود دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون آن متعلق به گذرگاه خدمات دولت (GSB) و حدود سه میلیارد آن به گذرگاه خدمات عمومی دولت (PGSB) متعلق می باشد.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه گذرگاه خدمات دولت بعنوان بستری است که وظیفه پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی را به عهده دارد، خاطرنشان کرد: بر مبنای اطلاعات آماری به دست آمده از مرکز ملی تبادل اطلاعات، گذرگاه خدمات دولت در شاخص سرویسهای عرضه شده، شاهد افزایش ۹۵ سرویس جدید در دیماه است. ازاین رو بدین ترتیب تا پایان دیماه بیشتر از ۱۶۰۰ سرویس توسط مرکز ملی تبادل به دستگاههای دولتی ارائه شده است که با اضافه شدن دو دستگاه جدید به مجموع دستگاههای سرویس دهنده، از آغاز سال ۱۴۰۱ تا ابتدای بهمن ماه در مجموع ۷۷ دستگاه سرویس دهنده در گذرگاه خدمات دولت (GSB) به فعالیت می پردازند.
وی اضافه کرد: این در شرایطی است که تعداد ۳۱۹ دستگاه سرویس گیرنده در این بستر وجود دارند که نسبت به دریافت سرویسهای استعلامی اقدام می کنند و همینطور بیشتر از ۶۸۰ کسب و کار و دستگاه دولتی از گذرگاه عمومی خدمات دولت(PGSB) سرویس می گیرند.
موحد، با اشاره به اینکه سرویس دهنده های برتر به صورت معمول از آغاز سالجاری سازمان ثبت احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ملی پست به شمار می روند، اظهار نمود: سرویس گیرنده های برتر هم شامل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی هستند و خدمات استعلام هویتی ثبت احوال، سرویس شاهکار و سرویس استعلام واکسن وزارت بهداشت هم پرکاربرترین های GSB را می سازند.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ضمن اشاره به این که گذرگاه خدمات عمومی دولت هم به صورت ویژه بر ارائه خدمات و استعلام های بین دستگاههای اجرایی با کسب و کارها یا خدمات بین دستگاهی تمرکز دارد، اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا کنون ۶۶۶ دستگاه سرویس گیرنده و ۴۴ دستگاه سرویس دهنده در گذرگاه خدمات عمومی دولت به فعالیت می پردازند که تعداد ۳۵۹ سرویس توسط PGSB به متقاضیان خدمات استعلامی عرضه می شود. بررسی اطلاعات آماری نشان می دهد، برترین دستگاههای سرویس دهنده در PGSB شامل وزارت کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان فناوری اطلاعات ایران هستند.

1401/11/17
13:29:56
0.0 / 5
608
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد