مذاکرات تیک تاک و اتحادیه اروپا در رابطه با شنود اطلاعات

مذاکرات تیک تاک و اتحادیه اروپا در رابطه با شنود اطلاعات

به گزارش بی بی سرور، مدیرعامل تیک تاک و مسئول ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا در رابطه با جمع آوری و شنود اطلاعات در آمریکا گفت و گو کردند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اپلیکیشن ویدئوی کوتاه تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، ماه گذشته تائید کرد برخی از کارمندانش به شکل نادرست به اطلاعات کاربری دو خبرنگار در این پلت فرم دسترسی پیدا کرده اند تا منبع درز اطلاعات به رسانه ها را شناسایی کنند.

این شرکت در سه سال قبل کوشیده است واشنگتن را مطمئن کند که اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی قابل دسترسی نیست و محتوای این سرویس تحت تأثیر حزب کمونیست یا هیچ ارگان دولتی چین قرار نمی گیرد.

در اتحادیه اروپا، تیک تاک و شرکتهای فناوری مختلف دیگری با مقررات فناوری سخت گیرانه ای روبرو هستند که تا دو سال دیگر به اجرا گذاشته می شوند و پلتفرمهای آنلاین را ملزم می کنند اقدامات بیشتری برای نظارت بر اینترنت در ارتباط با محتوای غیرقانونی، انجام دهند.

کمیسیون اروپا اعلام نمود هدف از دیدار با شوزی چو، مدیرعامل تیک تاک، بررسی نحوه آماده شدن این شرکت برای عمل به قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا و قانون بازارهای دیجیتال بوده است.

در این دیدار، ضمن اشاره به گزارش اخیر مطبوعات در رابطه با جمع آوری گسترده و شنود اطلاعات در آمریکا، دو طرف در رابطه با مقررات حفاظت عمومی از دیتا و مسائل حریم خصوص و الزامات انتقال دیتا، صحبت کردند.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل تیک تاک بعد از ملاقات با مارگارت وستاگر، کمیسیونر ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا، مقرر است با کمیسیونر ارزش ها و شفافیت و کمیسیونر امور داخلی این بلوک هم دیدار کند.

منبع:

1401/10/21
08:25:09
0.0 / 5
325
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد