حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

بی بی سرور: به گزارش بی بی سرور، در طول سال ۲۰۲۲، بیشتر از ۲۰۰ سازمان دولتی در آمریکا هدف حملات باج افزاری قرار گرفتند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، کارشناسان امنیت سایبری شرکت "امسی سافت" با بررسی گزارش های عمومی، افشاگری ها و همینطور جست و جوی دارک وب و اطلاعات شرکتهای دیگر، مدعی شدند شرکت ها در قسمت دولت، آموزش و بهداشت و درمان، بیشترین اهداف حملات باج افزاری بوده اند.

در حدود نیمی از این وقایع، عوامل تهدید موفق شدند اطلاعات حساس را به سرقت ببرند.

در حملاتی که سال میلادی گذشته رخ داد، مجوعا ۱۰۵ کشور، ۴۴ دانشگاه و کالج، ۴۵ مدرسه و ۲۴ فراهم کننده خدمات درمانی، هدف حملات باج افزاری قرار گرفتند.

با وجود تحقیقات گسترده، شرکت "امسی سافت" می گوید این آمار احیانا کامل نیست چونکه همه سازمان ها تمایلی ندارند وقایع امنیت سایبری را فاش کنند. در مقایسه با شرکتهای خصوصی، سازمان های دولتی تمایل بیشتری برای افشای جزئیات چنین وقایعی دارند اما همچنان این احتمال وجود دارد که وقایع مذکور مخفی نگه داشته شود.

در گزارش "امسی سافت" آمده است: حقیقت اینست که هیچ کس نمی داند شمار حملات ثابت شده، یا روند رو به افزایش یا کاهشی پیدا کرده است.

علاوه بر وقایع فاش نشده و پنهان مانده، وقایعی هستند که امکان دارد اخیرا اتفاق افتاده اند مانند حمله به مرکز پزشکی سنترا استیت که ظاهرا در ۳۰ دسامبر اتفاق افتاده است. این سازمان در آن زمان اعلام نموده بود پذیرش بیماران را به علت مساله امنیت سایبری، متوقف کرده است.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، هکرها معمولاً برای حمله به مراکز درمانی به علت نتایج مرگباری که می تواند داشته باشد و امکان دارد به قیمت پایان عملیات و آزادی آنها تمام شود، تردید دارند. در تعطیلات آخر هفته گذشته، گردانندگان باج افزار "لاک بیت" اعلام نمودند با شاخه ای که یک بیمارستان کودکان را هدف گرفته است، ارتباطی ندارند و مدعی شدند این شاخه، با حمله به یک مرکز درمانی، مقررات آنها را نقض کرده است. این گروه برای این حمله عذرخواهی نمود و یک رمزگشا داد.

منبع:

1401/10/18
13:36:59
0.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد