پس از رای ۱۰ میلیونی برای كناره گیری

سکوت ایلان ماسک شکسته شد

سکوت ایلان ماسک شکسته شد

بی بی سرور: ایلان ماسک بعد از اینکه بیش از 10 میلیون کاربر توییتر به کناره گیری او از مدیرعاملی این پلت فرم رای دادند، سرانجام سکوت خودرا شکست.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، ایلان ماسک در اولین توییت خود بعد از رای بیش از ۱۰ میلیون کاربر به کناره گیری از مدیرعاملی توییتر، اعلام نمود در نظرسنجی های آینده درباره ی سیاست این شبکه اجتماعی، فقط مشترکان توییتر بلو می توانند رای دهند.

معمولا ماسک بلافاصله بعد از پایان نظرسنجی، توییت نمی نماید. بعد از اظهاراتی در خصوص اینکه حساب های جعلی عامل افزایش نتایج این نظرسنجی بوده اند، ایلان ماسک سکوت خودرا با دادن پاسخ "جالب است" شکست.

توییتر بلو، یک سرویس اشتراکی است که به کاربران اجازه می دهد تیک آبی احراز هویت برای حساب خود خریداری کنند.

از آنجا که توییتر یک شرکت تقریباً خصوصی است، هیچ کس نمی تواند ایلان ماسک را وادار کند از مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کند اما سلسله تصمیمات جنجالی که طی روزهای اخیر گرفته شده است، سبب شده حتی برخی از نزدیکترین حامیان ایلان ماسک، ارتباطشان را با او قطع کنند.

پس از تصمیم برای تعلیق حسابی که موقعیت هواپیمای شخصی ماسک را دنبال می کرد، حساب گروهی از خبرنگاران منتقد که درباره ی این ممنوعیت گزارش کرده بودند، معلق شد. این اقدام موجب مهاجرت برخی از کاربران خشمگین به رسانه های اجتماعی دیگر به ویژه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودون شد که حسابش در توییتر به سبب ارسال لینک حساب ردیابی کننده جت ایلان ماسک در پلت فرم رقیب، ممنوع شده است.

ماسک سابقه طولانی در استفاده از نظرسنجی های توییتر برای گرفتن تصمیمات مهم دارد و یک دهم سهمش در شرکت تسلا را بعد از برگزاری یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱ فروخت و حساب دونالد ترامپ را بعد از انجام یک نظرسنجی در ماه پیش، برگرداند و شماری از حسابهای تعلیق شده را بعد از برگزاری یک نظرسنجی دیگر، از تعلیق خارج کرد.

با این حال، در خیلی از موارد، ایلان ماسک این تصور را به وجود آورده که قبل از انجام نظرسنجی، تصمیم خودرا گرفته است. به عنوان مثال، ایلان ماسک قبل از برگزاری نظرسنجی درباره ی فروش سهام تسلا، اعلام نموده بود قسمتی از سهامش در این شرکت خودروسازی را خواهد فروخت و برنامه اش برای برگرداندن حساب دونالد ترامپ حتی قبل از خرید توییتر بوده است.

بر اساس گزارش گاردین، تصمیم برای کناره گیری از مدیرعاملی توییتر هم قبل از نظرسنجی روز یکشنبه مطرح شده بود. وی در ۱۶ نوامبر به قاضی دادگاهی در دِلاویر گفته بود می خواهد زمان حضور در توییتر را کاهش داده و فردی را برای اداره این شرکت پیدا کند.

منبع:

1401/09/29
13:58:18
0.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد