جزئیات توافق سازمان فضایی؛

توافق ایران و روسیه در طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی

توافق ایران و روسیه در طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی

به گزارش بی بی سرور، طبق توافق ایران و روسیه و امضای سند مهمی در زمینه توسعه همکاریهای مشترک، طرفین بر طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی و ایجاد زیر ساخت ها توافق کردند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران و یوری بوریسف رئیس آژانس فضایی روسیه بعد از دو روز مذاکرات فشرده در جزیره کیش، سند مهمی از توافقات انجام شده میان دو کشور را امضا کردند.
طبق این سند، ایران و روسیه با یکدیگر تفاهم کرده اند که در رابطه با توسعه همکاری ها در زمینه های طراحی و ساخت مشترک ماهواره های سنجشی و مخابراتی، گسترش زیرساخت ها به صورت مشترک، برگزاری دوره های مشترک آموزشی و در مجموع توسعه همکاری ها اقدام نمایند.

همینطور برپایه مذاکرات انجام شده میان ایران و روسیه و سند امضا شده، چارچوب همکاریهای آینده دو کشور در زمینه فضایی مشخص شده و دو طرف گام بلندی در زمینه همکاری مشترک در حوزه فضایی برداشته اند که این همکاری ها سطح مناسبات دو کشور را هم افزایش خواهد داد.
طبق تفاهمات صورت گرفته، دور جدید مذاکرات کارشناسی در آینده نزدیک میان ایران و روسیه آغاز خواهد شد و دو طرف جزئیات تفاهمات را مشخص کرده و مقدمات امضای قرارداد را تسهیل خواهند کرد.
منبع:

1401/09/25
12:02:06
0.0 / 5
432
تگها: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد