شروع به کار دو نمایشگاه فناوری در نخستین روز هفته پژوهش

شروع به کار دو نمایشگاه فناوری در نخستین روز هفته پژوهش

به گزارش بی بی سرور، همزمان با آغاز هفته پژوهش وفناوری دو نمایشگاه فناوری برگزار می گردد و طی آن آخرین دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان عرضه می شود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از امروز شنبه، ۱۹ آذرماه با حضور ۲۹۶ شرکت و ۹ هزار محصول در نمایشگاه بین المللی شروع به کار کرد. این در شرایطی است که این شرکت ها تابحال زمینه اشتغال حدود ۷ هزار نفر از دانش آموختگان دانشگاه ها را فراهم آورده اند.
بر مبنای برنامه ریزی های معاونت علمی، مراکز علمی و پژوهشی دولتی به منظور خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران مشمول حمایت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان خواهند شد. این حمایت ها بر مبنای سطح بندی فناوری ها خواهد بود. محصولات سطح اول مشمول حمایت ۴۰ درصدی، سطح دوم مشمول حمایت ۲۵ درصدی و سطح سوم مشمول حمایت ۱۰ درصدی معاونت علمی خواهند شد.
از مجموع فناوری های عرضه شده، حدود ۵۰۰ محصول در سطح یک فناوری قرار دارند.
تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی برای خریداران بخش خصوصی شرکتهای دانش بنیان از دیگر حمایت های معاونت علمی است. این حمایت مالی از جانب خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه صندوق توسعه فناوری نانو تأمین می شود.
دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت که فعالیت آن از امروز کلید خورد تا ۲۲ آذر ماه ادامه دارد.
اعطای جایزه طراحی ایران
دومین دوره جایزه طراحی ایران از دیگر برنامه های این نمایشگاه است. این جایزه در زمینه طراحی صنعتی در حوزه های "تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی"، "آموزش، ورزش و سرگرمی"، "صنایع دستی و بسته بندی"، "طراحی فضای نوآوری و فناوری" و "ماشین آلات و تجهیزات کامپیوتری" است.
در این رویداد از ۳ ایده برتر شرکتهای دانش بنیان تقدیر می شود.
رونمایی از ۱۲ محصول دانش بنیان از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.
بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار
بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار همزمان با دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد لابراتوار شروع به کار می کند و به مدت یک هفته تا ۲۵ آذر ماه ادامه دارد.
در این رویداد ۲۷ دانشگاه، ۳۴ پارک علم و فناوری، ۱۳ پژوهشگاه و ۶ مرکز رشد حضور دارند.
در این نمایشگاه از ۳۰ فناوری منتخب در نمایشگاه بیست و سوم دستاوردهای فناوری رونمایی می شود. برای انتخاب این محصولات سامانه "تک هاب" افتتاح شد و در آن دستاوردهایی که مقرر است در نمایشگاه عرضه شوند، بارگذاری شد. این سامانه یک زنجیره کامل از ایده تا بازار است، چون که در آن علاوه بر فناوران، سرمایه گذاران هم حضور دارند.
نخستین دوره بین المللی تستا (نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی) با هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک ها و شرکتهای دانش بنیان در رفع نیازهای پژوهش و فناوری هم در حاشیه این نمایشگاه برگزار می گردد و طی آن هیات هایی از ۵ کشور در تستا حضور می یابند.
کشورهای ونزوئلا، ارمنستان، ازبکستان، عراق و افغانستان در تستا حضور خواهند یافت و نیازهای فناورانه خویش را در حضور شرکتهای دانش بنیان و دانشگاه ها مطرح می کنند.1401/09/19
15:29:36
0.0 / 5
414
تگها: آموزش , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد