دستور وزیر ارتباطات برای برخورد با مقصرین احتمالی ارسال پیام اخطار زلزله

دستور وزیر ارتباطات برای برخورد با مقصرین احتمالی ارسال پیام اخطار زلزله

به گزارش بی بی سرور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال ارسال «پیام اخطار زلزله» دستور پیگیری مبحث و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به دنبال خطای انسانی بخش تحقیق و توسعه اپراتور همراه اول در فعال کردن سامانه اخطار و ارسال «پیام اخطار زلزله» برای برخی از مشترکین این اپراتور در شهر تهران و ایجاد نگرانی برای بعضی از هموطنان، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات دستور پیگیری مبحث و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.
حوالی ظهر امروز، در گوشی تلفن همراه بعضی از مشترکین همراه اول در شهر تهران، پیامی در خصوص وقوع زلزله و ضرورت بیرون رفتن سریع از منزل و محل کار ارسال شد که باعث نگرانی بعضی از هموطنان عزیز شد که بررسی اولیه نشان داده است این اتفاق ناشی از خطای بخش تحقیق و توسعه شرکت همراه اول در حین تست «سامانه هشدار» بوده است.
به دنبال انتشار این خبر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم طی یک اطلاعیه ای هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب نمود. بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب نمود و افزود وضعیت شبکه تلفن همراه کشور به صورت دائم توسط مراکز پایش امنیت اپراتورها و وزارت ارتباطات مورد پایش قرار می گیرد و هیچ گونه شواهدی در خصوص هک این شبکه وجود ندارد و ادعاهای مطرح شده درحال بررسی است.
منبع:

1401/09/18
12:59:11
0.0 / 5
436
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد