کارکنان ناراضی آیفون سیتی برای بازگشت دستمزد ویژه می گیرند

کارکنان ناراضی آیفون سیتی برای بازگشت دستمزد ویژه می گیرند

به گزارش بی بی سرور، فاکسکان که بزرگترین تولیدکننده قراردادی محصولات اپل است، برای برگرداندن کارکنان کارخانه ژنگژو و افزایش تولید آیفون، پرداخت ویژه دیگری را به آنها پیشنهاد کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، طبق اطلاعیه ای که در سرویس شبکه اجتماعی وی چت ارسال شده است، گروه فاکسکان تکنولوژی، به کارکنانی که مجتمع ژنگژو را در فاصله اول اکتبر تا ۱۰ نوامبر ترک کردند، ساعتی ۳۰ یوان (۴.۲۰ دلار) علاوه بر دستمزد معمول در ژانویه و دسامبر و همین طور ۵۰۰ یوان پاداش بازگشت می دهد. آنها می توانند بعد از ۳۰ روز ماندن، ۳۰۰۰ یوان دریافت نمایند و اگر در ژانویه ۲۳ روز یا بیشتر کار کنند، ۶۰۰۰ یوان دیگر پاداش می گیرند.

فاکسکان و اپل بعد از اعتراضات خشونت آمیزی که مقابل قرنطینه کوید ۱۹ در این کارخانه معروف به آیفون سیتی به وقوع پیوست، مشوق ها و پرداخت های بیشتری را به کارکنان پیشنهاد کرده اند. این دو شرکت آخر هفته گذشته اعلام نمودند در دسامبر و ژانویه به کارکنان تمام وقت که از شروع نوامبر یا پیش از آن وارد این کارخانه شده اند، حداکثر ۱۳۰۰۰ یوان در ماه پرداخت خواهند کرد.

اپل به سبب مشکلات تولید در چین، با کمبود مدلهای آیفون ۱۴ پرو در فصل مهم خرید تعطیلات روبروست. این دو شرکت برآورد کرده اند که مشکلات در ژنگژو، تولید مدلهای پرو که پرتقاضاترین مدلهای آیفون ۱۴ هستند را شش میلیون دستگاه کم می کند. قیمت این مدلها از حدود ۱۰۰۰ دلار آغاز می شود که به مفهوم حداقل شش میلیارد دلار ضرر در درآمد است.

میزان کمبود به این بستگی خواهد داشت که فاکسکان چقدر سریع می تواند کارکنان را بعد از اعتراضات اخیر، به خطوط تولید برگرداند.

مجتمع ژنگژو در اوج فصل تولید، میزبان ۲۰۰ هزار کارگر است. با این وجود، هزاران نفر بعد از اینکه فاکسکان به کارگران جدید، پرداخت ۱۴۰۰ دلار پاداش برای خاتمه دادن به اعتراض آنها پیشنهاد کرد، این کارخانه را ترک کردند.

زمان انتظار برای دریافت مدلهای آیفون ۱۴ پرو با اختلالات پیش آمده در مجتمع ژنگژو، طولانی تر شده است. طبق بررسی شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، مشتریان آمریکایی که امسال قصد خرید گرانترین مدلهای آیفون ۱۴ را دارند، باید ۳۷ روز منتظر بمانند که بسیار طولانی تر از زمان انتظار برای مدلهای خانواده آیفون ۱۳ است. زمان انتظار برای مدلهای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس در همه بازارها به شکل چشمگیری بالا رفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدلهای امسال آیفون پرو از هر سالی برای اپل مهم تر هستند برای اینکه تقاضای ضعیف برای مدلهای خانواده آیفون ۱۴ را جبران می کنند. زمان انتظار برای مدل آیفون ۱۴ از زمان ارائه به بازار، اندک مانده و کمتر از سه روز است. اپل اوایل ماه میلادی جاری، برنامه های تولید مدلهای پایین تر آیفون ۱۴ را به سبب تقاضای ضعیفتر از حد انتظار، کم کرد.

منبع:

1401/09/09
10:41:13
0.0 / 5
508
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد