اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر واتساپ به فروش گذاشته شد

اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر واتساپ به فروش گذاشته شد

بی بی سرور: پست ارسال شده در یک جامعه هکری سرشناس، ادعا نمود اطلاعات تقریباً نیم میلیارد کاربر واتساپ لو رفته و برای فروش گذاشته شده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از تِک رادار، این پست که منابع گوناگونی تائید کرده اند احیانا درست است، مدعی شده که دیتابیس اطلاعات به روز ۴۸۷ میلیون شماره موبایل مورد استفاده در واتس اپ که حاوی اطلاعاتی از ۸۴ کشور است را می فروشد. این به معنای آن است که حدودا یک چهارم از جمعیت دو میلیارد نفری کاربران ماهانه فعال واتس اپ در معرض خطر احتمالی هستند.

بیش از ۳۲ میلیون اطلاعات لو رفته در ارتباط با کاربران آمریکا و ۱۱ میلیون متعلق به کاربران انگلیس است. سایر کشورها شامل مصر (۴۵ میلیون)، ایتالیا (۳۵ میلیون)، عربستان سعودی (۲۹ میلیون)، فرانسه (۲۰ میلیون)، ترکیه (۲۰ میلیون) و روسیه (۱۰ میلیون) هستند.

به نظر می رسد که اطلاعات در ارتباط با هر کشوری برای فروش گذاشته شده و قیمت فروش دیتابیس آمریکا هفت هزار دلار و آمار انگلیس برای رقم سرانه مشابه، ۲۵۰۰ دلار است.

موضوع نگران کننده اینست که به نظر نمی رسد این یک تهدید توخالی برای ترساندن متا (شرکت مادر واتس اپ) باشد و حدودا ۲۰۰۰ شماره برای اثبات این ادعا، در اختیار سایبرنیوز قرار گرفت که در ارتباط با کاربران واتس اپ بود.

شماره تلفن های لو رفته امکان دارد برای هر هدفی همچون بازاریابی و کلاهبرداری مورد استفاده قرار بگیرند که اهمیت ابزار پشتیبانی از اطلاعات شخصی در مقابل سرقت را بارز می کند.

اولین بار نیست که واتس اپ برای امنیت اطلاعات در تیتر اخبار قرار می گیرد و باآنکه تنها شرکتی نیست که با این مشکل روبروست اما سابقه زیادی در مورد موارد صدمه پذیری و کلاهبرداری دارد.

منبع:

1401/09/05
19:51:35
0.0 / 5
551
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد