درخواست جمهوریخواهان برای محافظت از اطلاعات کاربران آمریکایی در توییتر

درخواست جمهوریخواهان برای محافظت از اطلاعات کاربران آمریکایی در توییتر

به گزارش بی بی سرور، چاک گریسلی، سناتور جمهوریخواه به دنبال نگرانی های به وجود آمده از افشاگری های یک سوت زن، از ایلان ماسک خواست برای حمایت بهتر از اطلاعات کاربران آمریکایی، یک ارزیابی تهدید در توییتر انجام دهد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، پیتر زاتکو، هکر سابق معروف به ماج، که تا زمان اخراج در ژانویه، بعنوان مدیر امنیتی توییتر خدمت می کرد، این شرکت را متهم کرد که ادعاهای نادرستی در زمینه داشتن یک برنامه امنیتی قوی داشته و مقامات آمریکایی را در رابطه با دفاع خود در مقابل هکرها و حسابهای کاربری هرزنامه، گمراه کرده است. وی در سپتامبر در مقابل کمیته قضایی سنای آمریکا شهادت داد که برخی از کارمندان توییتر، نگران بودند دولت چین قادر خواهد بود اطلاعات کاربران این شرکت را گردآوری کند.

گریسلی که رئیس کمیته امور قضایی سنای آمریکاست، در نامه ای به ایلان ماسک که اخیرا توییتر را خریداری نموده است، از مالک جدید این شبکه اجتماعی خواست یک ارزیابی تهدید از وضعیت امنیت فعلی توییتر و سیستمهایش به منظور حمایت بهتر از اطلاعات و حریم خصوصی کاربران آمریکایی انجام دهد. او همینطور خواهان آگاه شدن اعضای کمیته از این یافته ها شد.

در نامه گریسلی آمده است: توییتر میزان زیادی از اطلاعات شهروندان آمریکایی را جمع آوری می کند. آمریکایی ها، علاقه شخصی برای تضمین امنیت اطلاعات خصوصی خود و اطمینان از عدم نفوذ عوامل خارجی به شرکتهایی که اطلاعات خصوصی خویش را در اختیار آنها قرار داده اند، دارند.

زاتکو شهادت داد یک عامل بیگانه، می تواند از بدافزار برای دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران توییتر بهره برده و از این اطلاعات برای دسترسی به اطلاعات حساس در تلفن شخص مذکور استفاده نماید.

بر اساس گزارش رویترز، در این نامه، بعضی از نگرانیهایی که در نامه قبلی ارسال شده توسط گریسلی و دیک دوربن، سناتور دموکرات به پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر در سپتامبر مطرح شده بود، تکرار شده است. به قول گریسلی، آگراوال ضمن اشاره به دعوای حقوقی با ماسک، به این نامه پاسخ نداد.
1401/09/03
17:03:47
0.0 / 5
375
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد