استقبال اقتصاد قدیم از کارکنان اخراجی غول های فناوری

استقبال اقتصاد قدیم از کارکنان اخراجی غول های فناوری

بی بی سرور: متا پلتفرمز، توییتر و شرکت های دیگر اقتصاد جدید بتازگی اخراج دسته جمعی بی سابقه کارکنان را شروع کردند اما شرکتهای نماینده اقتصاد قدیم، با آغوش باز منتظر استخدام این افراد هستند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی لوکس جگوار لند روور اعلام نموده است می خواهد حدود ۸۰۰ کارمند فناوری برای مساعدت با رشد در زمینه های مختلف از رانندگی خودران تا هوش مصنوعی، برقی سازی و یادگیری ماشین را استخدام کند.

بانک انگلیسی بارکلیز حمایت خودرا به کارکنان اخراجی که بدنبال شروع کسب وکار جدید در زمینه فین تک (فناوری مالی) هستند، عرضه نموده و امیدوار است قسمتی از هزاران موقعیت شغلی فناوری خالی در این وام دهنده را پر کنند. مارک اشتون ریگبای، مدیر عملیاتی بارکلیز در پستی در لینکدین نوشت: من به این مساله عمیقا باور دارم که وقتی دری بسته می شود، در دیگری گشوده می شود و از دل تنوع، فرصت به دست می آید.

بعضی از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان، اخراج هزاران کارمند را در هفته های اخیر آغاز نموده اند و بیش از یک دهه رشد سریع مشاغل را بطور ناگهانی متوقف کردند. شرکت آمازون حذف ۱۰ هزار موقعیت شغلی را اعلام نموده است در صورتیکه متا تصمیم گرفته است ۱۱ هزار نفر را اخراج کند. در توییتر، دستکم ۳۷۰۰ کارمند یا حدود نیمی از کارکنان این شرکت شبکه اجتماعی تحت مالکیت جدید ایلان ماسک، اخراج شده اند.

اشتون ریگبای نوشته است بارکلیز برنامه خود برای کارآفرین های علاقمند که یک آموزش ۲۰ هفته ای برای مساعدت با ایجاد شرکتهای فین تک است را تمدید کرده است. بارکلیز بیش از ۳۰۰۰ موقعیت شغلی خالی برای کارکنان فناوری در سراسر جهان در بخش هایی مانند مهندسی و نوآوری دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جگوار لند روور که متعلق به شرکت هندی تاتا موتورز است، اعلام نمود بدنبال استخدام کارکنانی است که مهارت های ضروری برای طراحی و ساخت نسل جدید خودرو های برقی این شرکت را دارند. این شرکت بدنبال استخدام در انگلیس، آمریکا، ایرلند، هند، چین و مجارستان است.

منبع:

1401/08/29
14:44:03
0.0 / 5
363
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد