تعطیلی پروژه های ساعت هوشمند و نمایشگر پورتال متا

تعطیلی پروژه های ساعت هوشمند و نمایشگر پورتال متا

بی بی سرور: مدیران شرکت متا پلتفرمز اعلام نمودند این شرکت از کسب وکار نمایشگر هوشمند پورتال و پروژه های ساعت هوشمند خارج می شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، متا چهارشنبه گذشته در اولین اخراج گسترده در تاریخ ۱۸ ساله این شرکت، حذف حدود ۱۱ هزار شغل معادل ۱۳ درصد از کارمندانش را اعلام نمود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متاپس از اعلام خبر اخراج ها، روز جمعه برای کارمندان این شرکت صحبت کرد اما پرسش و پاسخی در کار نبود.

شرکت مادر فیسبوک که به فناوری های متاورس متمرکز شده و به رکود جهانی فروش تبلیغات معترف شده است، درصدد کاهش هزینه هاست. مدیران متا به کارمندان این شرکت اعلام نمودند درحال سازماندهی مجدد قسمت های مختلف این شرکت و ادغام واحدهای تماس صوتی و ویدئویی با تیم های پیامرسان دیگر و ایجاد واحد جدید "بنیادهای خانواده" هستند که به مشکلات مهندسی دشوار متمرکز خواهد بود.

به گفته مدیران متا، نیمی از ۱۱ هزار شغلی که برای کاهش هزینه ها حذف شدند، موقعیت های فناوری بودند. لوری گولر، مدیر منابع انسانی متا اظهار داشت: در مجموع، ۵۴ درصد از افرادی که اخراج شدند، سمت های تجاری و سایرین مسئولیت های فناوری داشتند. تقریباً نیمی از اعضای تیم استخدام متا تعدیل شدند.

مدیران متا گفتند: اخراج های بیشتر پیش بینی نمی شود اما هزینه های دیگر باید کاهش پیدا کنند و بررسی ها درباره ی پیمانکاران، املاک، زیرساخت رایانشی و محصولات مختلف در جریان است.

اندرو باسورث، مدیر فناوری متا که واحد "رئالیتی لبز" متمرکز به متاورس را اداره می کند، اعلام نمود متا به کار روی دستگاه های نمایشگر هوشمند پورتال و ساعات هوشمند خود خاتمه می دهد. متا اوایل امسال تصمیم گرفت بازاریابی دستگاه های پورتال که برای امکانات تماس ویدئویی خود معروف بودند را متوقف کرده و در عوض به فروش تجاری متمرکز شد. با افول شرکت، مدیران تصمیم گرفتند تغییرات بزرگتری صورت دهند. پورتال منبع درآمد بزرگی نبود و نگرانی های حریم خصوصی را از طرف کاربران احتمالی به وجود آورده بود.

متا هنوز هیچ ساعت هوشمندی عرضه نکرده است. باسورث اظهار داشت: واحد ساعت هوشمند، به عینک واقعیت افزوده متمرکز می شود. بیش از نیمی از کل سرمایه گذاری در "رئالیتی لبز" به واقعیت افزوده اختصاص دارد.

مارک زاکربرگ در سخنرانی خود باردیگر معذرت خواهی روز چهارشنبه درباره ی اخراج ۱۱ هزار کارمند متا را تکرار و اعلام نمود در پیش بینی اولین کاهش درآمد متا ناموفق بوده است.

متا در دوران پاندمی که استفاده از شبکه اجتماعی توسط مصرف کنندگان محبوس در قرنطینه خانگی بالا رفته بود، استخدام زیادی داشت اما کسب وکار این شرکت امسال که هزینه آگهی دهندگان و مصرف کنندگان کاهش پیدا کرده، گرفتار رکود شده است. این شرکت همین طور با افزایش رقابت از طرف تیک تاک و از دست دادن دسترسی به اطلاعات باارزش کاربران سیستم عامل اپل بعد از تغییرات حریم خصوصی آن، روبرو بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، زاکربرگ اظهار داشت: روند درآمد بسیار پایین تر از میزانی بود که پیش بینی کردم؛ من اشتباه کردم. این اشتباه بزرگی در برنامه ریزی برای شرکت بود و مسئولیت آنرا برعهده می گیرم. از این پس قصد ندارم شمار کارکنان واحد رئالیتی لز را به تعداد زیادی افزایش دهم.

منبع:

1401/08/22
09:01:30
0.0 / 5
613
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد