دیدار زارع پور با همتای خود در كره جنوبی؛

توسعه همکاریهای دو جانبه بین ایران و کره جنوبی در زمینه ارتباطات

توسعه همکاریهای دو جانبه بین ایران و کره جنوبی در زمینه ارتباطات

بی بی سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سئول آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی به ویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات که به دعوت همتای کره ای خود جهت شرکت در کنفرانس وزرای ارتباطات و دیجیتال کشورهای عضو کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) به سئول سفر کرده است، با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی دیدار نمود.
در این دیدار که بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت محلی انجام شد، وزیر ارتباطات با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در خصوص توسعه روابط با کشورهای مختلف و نیز با اشاره به شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک با کره جنوبی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی به ویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.
در این دیدار دو جانبه، وزیر ارتباطات کشورمان با اشاره به پیشرفتهای کشور کره در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه پلتفرمهای بومی در این کشور اظهار داشت: ایران نیز همچون کره جنوبی بدنبال بهره گیری حداکثری از ظرفیت های تکنولوژی های جدید ارتباطی است تا زندگی را برای مردم تسهیل کند.
وی ضمن معرفی تعدادی از پلتفرمهای ایرانی در زمینه های مختلف، بر آمادگی شرکتهای ایرانی در تبادل دانش و تجربه با شرکتهای کره ای تاکید نمود.
وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی نیز در این دیدار باتوجه به سابقه تاریخی روابط دو کشور و نامگذاری خیابانی در سئول به نام «تهران»، بر حفظ روابط بین دو کشور تاکید نمود.
وی همین طور ضمن اشاره به ظرفیت های دو طرف در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از توسعه همکاری ها در این بخش استقبال کرد.
در این جلسه دو طرف توافق کردند که تشکیل یک گروه کاری مشترک برای توسعه روابط دو کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری کنند.


منبع:

1401/08/21
09:39:00
0.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد