در دیدار وزیر ارتباطات با همتای كره ای مطرح شد

توسعه همکاریهای دو جانبه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات

توسعه همکاریهای دو جانبه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات

بی بی سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی آمادگی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی به ویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات که به دعوت همتای کره ای خود جهت شرکت در کنفرانس وزرای ارتباطات و دیجیتال کشورهای عضو کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) به سئول سفر کرده است، با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی دیدار نمود.
در این دیدار که بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت محلی انجام شد، وزیر ارتباطات با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در خصوص توسعه روابط با کشورهای مختلف و نیز با اشاره به شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک با کره جنوبی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی به ویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.
در این دیدار دو جانبه، وزیر ارتباطات کشورمان با اشاره به پیشرفت های کشور کره در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه پلت فرم های بومی در این کشور اظهار داشت: ایران نیز همچون کره جنوبی بدنبال بهره گیری حداکثری از ظرفیت های تکنولوژی های جدید ارتباطی است تا زندگی را برای مردم تسهیل کند.
وی ضمن معرفی تعدادی از پلت فرم های ایرانی در زمینه های مختلف، بر آمادگی شرکت های ایرانی در تبادل دانش و تجربه با شرکت های کره ای اصرار کرد.
وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی نیز در این دیدار باتوجه به سابقه تاریخی روابط دو کشور و نام گذاری خیابانی در سئول به نام «تهران»، بر حفظ روابط بین دو کشور اصرار کرد.
وی همین طور ضمن اشاره به ظرفیت های دو طرف در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از توسعه همکاری ها در این بخش استقبال کرد.
در این جلسه دو طرف توافق کردند که تشکیل یک گروه کاری مشترک برای توسعه روابط دو کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری کنند.1401/08/19
11:33:47
0.0 / 5
309
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد