وزیر ارتباطات:

ثبت نام کسب و کارها در پلت فرم های داخلی به منزله دریافت مجوز است

ثبت نام کسب و کارها در پلت فرم های داخلی به منزله دریافت مجوز است

به گزارش بی بی سرور، وزیر ارتباطات اظهار داشت: هر کسب وکاری اگر در پلت فرم های بومی آغاز به فعالیت کند، ثبت نام در این پلت فرم ها به مثابه دریافت مجوز آنها خواهد بود


دریافت 10 MB
به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، عیسی زارع پور در برنامه تلویزیونی گفت وگوی ویژه خبری در تشریح جزئیات «طرح پشتیبانی از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور» اظهار داشت: در این بخشنامه ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت ویژه، هم برای پلت فرم ها یا سکوها و هم برای کسب کارها پیش بینی شده است. اولاً برای آنکه انحصاری ایجاد نشود، این حمایت ها را منحصر به پلت فرم محدودی نکرده ایم. برمبنای ضوابطی که به زودی بصورت شفاف اعلام خواهد شد هر پلت فرم بومی که از شرایط لازم برخوردار باشد از این حمایت ها برخوردار می گردند.
وی با اشاره به یکی از حمایت های پیش بینی شده برای پلت فرم ها اظهار داشت: به عنوان مثال بانک مرکزی مکلف شده است که امکانات ویژه ای مثل «حساب امانی» برای پلت فرم ها پیش بینی نماید. این حساب می تواند اطمینان میان فروشنده و خریدار را فراهم آورد. بطوریکه بعد از خرید کالایی از یک کسب وکار در این پلت فرم ها، پول به حساب واسطی واریز می شود و بعد از دریافت کالا پول به حساب کسب وکار فروشنده واریز می شود.
زارع پور اضافه کرد: از دیگر امکانات پیش بینی شده بحث پرداخت اعتباری و برداشت مستقیم از حساب است. همین طور بانک مرکزی دنبال راه اندازی «رمز ریال» است که در صورت راه اندازی، بانک مرکزی مکلف شده تا امکان بهره مندی از آنرا برای پلت فرم های مشمول فراهم آورد.
وی افزود: هر کسب وکاری اگر در پلت فرم های بومی آغاز به فعالیت کند، ثبت نام در این پلت فرم ها به مثابه دریافت مجوز آنها خواهد بود و البته احیانا درگاه ملی مجوزها، اطلاعاتی نیاز دارد که بصورت برخط امکان بارگذاری آن فراهم خواهد شد.


منبع:

1401/08/14
22:51:52
0.0 / 5
377
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد