یك نماینده مجلس:

با سواد رسانه ای می شود در فضای مجازی کسب وکار داشت

با سواد رسانه ای می شود در فضای مجازی کسب وکار داشت

به گزارش بی بی سرور، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم فراگیری «سواد رسانه ای» در کشور اظهار داشت: اگر سواد رسانه ای وجود داشته باشد، می شود در فضای مجازی بود و کسب وکار داشت و خوب فکر کرد.معصومه پاشایی در گفت و گو با ایسنا درباره ی مشکلات به وجود آمده برای کسب و کارهای اینترنتی طی ماه گذشته در پی اعمال محدودیت هایی در دسترسی به اینترنت در کشور با تأکید بر اینکه «محدود و ممنوع کردن از بدترین روش ها است »، اظهار داشت: «آموزش» بهترین روش در برخورد با فضای مجازی است اما متاسفانه در این روش با خلاء مواجهیم و در هیچ کدام از کتب درسی مدارس از چنین آموزش هایی وجود ندارد و در کنار مدارس نیز برای ارتقای سواد رسانه ای جامعه اقدام خاصی انجام نشده است و الان به تبع این کم کاری ها مجبوریم که به سبب شرایط بحرانی دست به دامن اقداماتی نظیر اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت شویم.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس با اشاره به اینکه «اغتشاشات شرایطی بحران برای کشور ایجاد می کند»، اظهار داشت: ضرر ناامنی فراتر از هر ضرری است و اگر ناامنی باشد اصلاً کسب وکار معنا ندارد؛ چونکه همه چیز زیر سپهر امنیت معنا پیدا می کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه با تأکید بر لزوم فراگیری «سواد رسانه ای» در کشور عنوان کرد: اگر سواد رسانه ای وجود داشته باشد، می شود در فضای مجازی بود و کسب وکار داشت و خوب فکر کرد.
در این زمینه بخوانید: نایب رییس اتاق تجاری ایران مطرح کرد: اثرات اختلال اینترنت بر کسب و کارها
پاشایی به ارائه راهکاری برای برون رفت کسب و کارهای اینترنتی از شرایط فعلی پرداخت و اظهار داشت: برنامه کوتاه مدت باید این باشد که شرایط طوری مدیریت شود تا اگر اغتشاشات به انتها رسید، فضا باز شود تا کسب وکارها در زمینه های موجود از سر گرفته شوند. برنامه میان مدت نیز باید این باشد که روی پلت فرم های داخلی بیشتر کار کنند و کیفیت و ظرفیت آنها را ارتقا دهند تا بتوان به مردم برای حضور در این پلت فرم ها سفارش کرد.

وی در آخر اشاره کرد: اما آنچه مهمست برنامه ریزی طولانی مدت برای سواد رسانه ای است؛ سواد رسانه چاره حل تمام مشکلات کشور در آینده است؛ ما نباید به حال فکر کنم بلکه باید از الان برای آینده و نسل های بعدی چاره اندیشی نماییم.
1401/08/13
14:48:38
0.0 / 5
362
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد