گمرك اعلام كرد

آخرین خبرها از واردات و رجیستری آیفون 14

آخرین خبرها از واردات و رجیستری آیفون 14

به گزارش بی بی سرور، درحالی که حدود یک ماه از ورود آیفون ۱۴ به کشور می گذرد، همچنان امکان رجیستری این تلفن همراه وجود ندارد؛ اتفاقی که گمرک دلیل آنرا عدم فعال سازی پرداخت حقوق و عوراض گمرکی در سیستم مربوطه عنوان کرده است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، خریداران آیفون ۱۴ همچنان با مشکل فعال سازی این گوشی مواجهند و روز گذشته سامانه همتا به صورت رسمی اعلام نمود که با عنایت به عدم واردات قانونی این مدل از گوشیها، کلیه گوشیهای آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند؛ بنابراین به کلیه واحدهای صنفی اکیداً سفارش می شود تا زمان تعیین تکلیف وضعیت واردات قانونی آیفون ۱۴ از خریدوفروش آن خودداری کنند.
البته این که آیا همه آیفون های ۱۴ موجود در بازار قاچاق محسوب می شوند یا خیر جای بحث دارد، چونکه مطابق قانون به صورت سالانه هر مسافر امکان ثبت یک گوشی تلفن همراه را دارد و امکان دارد خیلی از این مدل از تلفن همراه از راه مسافری وارد کشور شده باشند.
در این خصوص و طبق اطلاعاتی که گمرک در اختیار ایسنا قرار داده است، ورود مسافری آیفون ۱۴ به کشور قاچاق نبوده اما از آنجاکه در سامانه مربوطه ثبت آیفون ۱۴ فعال نشده است، امکان پرداخت حقوق و عوارض گمرکی برای مسافر وجود ندارد بنابراین بر مبنای مصوبات کمیته رجیستری تلفن همراه، امکان فعال سازی هم وجود ندارد.
گمرک بر این نکته تاکید دارد که بر مبنای مقررات صادرات و واردات، هر مسافر می تواند در سال یک تلفن همراه وارد کشور کند و این نحوه ورود قاچاق محسوب نمی شود اما فعال سازی تلفن همراهی که از این طریق وارد کشور شده است، در حوزه گمرک نیست و طبق قوانین مسافر باید در ابتدا حقوق و عوارض گمرکی را پرداخت کند که فعلاً این گزینه در سامانه مربوطه فعال نشده است.
منبع:

1401/08/10
10:14:22
0.0 / 5
376
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد