یک شرکت آمریکایی به نقض تحریمهای هواوی متهم شد

یک شرکت آمریکایی به نقض تحریمهای هواوی متهم شد

به گزارش بی بی سرور، دولت آمریکا به ˮسیگیت تکنولوژی هولدینگزˮ اخطار داد این شرکت احیانا قوانین کنترل صادرات را با فراهم کردن درایوهای هارد دیسک به هواوی نقض کرده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، رویترز گزارش کرد مشتری که دولت آمریکا به آن اشاره کرده، شرکت هواوی تکنولوژیز بوده است که در فهرست سیاه وزارت تجاری آمریکا قرار دارد و صادرات محصولات آمریکایی و برخی از اقلام ساخت کشورهای خارجی دیگر به این شرکت چینی، بدون دریافت مجوز ویژه ممنوعست.

طبق اظهارنامه شرکت سیگیت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، سیگیت این هشدار را در نامه وزارت تجاری به تاریخ ۲۹ اوت دریافت کرده است.

در این اظهارنامه آمده است: این شرکت فروش درایوهای هارد دیسک را مشمول مقررات صادراتی آمریکا نمی دانسته و آن طور که وزارت تجاری مدعی است، قوانین را زیر پا نگذاشته است.

در اظهارنامه سیگیت، به نام مشتری اشاره نشده است. یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: سیگیت یک سال پیش، فروش به هواوی را متوقف کرد. شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی هواوی در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، در فهرست سیاه وزارت تجاری آمریکا قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، سیگیت در دوبلین ایرلند مستقر است و در کالیفرنیا دفتر مرکزی دارد. این شرکت اعلام نموده است با وزارت تجاری آمریکا همکاری می کند و بدنبال حل این مسئله است.

منبع:

1401/08/06
14:06:54
0.0 / 5
343
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد