شمار تراکنش های درگاه خدمات عمومی طی 6 ماه به 4 میلیارد عدد رسید

شمار تراکنش های درگاه خدمات عمومی طی 6 ماه به 4 میلیارد عدد رسید

به گزارش بی بی سرور، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: در ۶ ماهه نخست سالجاری، تعداد تراکنش های درگاه خدمات عمومی (PJSB) به چهار میلیارد عدد رسید.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دکتر محمد خوانساری در دومین همایش علمی و فناوری و کارآفرینی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در سالن شهید احمدی روشن با بیان این خبر اظهار نمود: شمار تراکنش های خدمات عمومی در طول سال ۱۴۰۰ حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد بوده است. این در شرایطی است که تنها طی ۶ ماهه نخست سال جاری این میزان تراکنش به چهار میلیارد عدد رسیده است.
وی افزود: این سرویس الان توسط دو شرکت خصوصی با مجوز و راهبری وزارت ارتباطات بعنوان سکومند موارد احتیاج به اطلاعاتی مانند خصوصیت های هویتی و پستی را در اختیار بخش خصوصی در جهت عرضه به مردم قرار می دهد.
دکتر خوانساری تصریح کرد: از این سرویس در زمان ثبت نام خودرو و یا استعلام مدارک تحصیلی و مشابه آن در جهت عرضه خدمات دهی به اطلاعات استفاده می شود.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: در صورتیکه دانش بنیانی بخواهد در حوزه خدمات شکل بگیرد باید اطلاعاتی از جانب حاکمان به کمک بخش خصوصی توانمند در عرضه خدمات به مردم عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: دولت به منظور ایجاد تحول در خدمات باید برنامه ریزی لازم جهت دستیابی به فناوری های نوین را در دستور کار قرار دهد.
منبع:

1401/08/03
09:02:04
0.0 / 5
344
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد