آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

۲۰۲۳ آغازی باردیگر برای بیت کوین

۲۰۲۳ آغازی باردیگر برای بیت کوین

بی بی سرور: بگفته مدیر اجرائی یکی از شرکت های حوزه فناوری، روند صعودی بعدی بیتکوین در سال 2023 شروع خواهد شد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از کریپتو، هانتر هورسلی به لیست افرادی پیوست که فکر می کنند بهترین زمان سرمایه گذاری در بیتکوین، زمستان جاری ارزهای دیجیتال است.
هانتر هورسلی، مدیرعامل ارائه دهنده راهکارهای فناوری بیت وایز (Bitwise) معتقد می باشد که بازارهای نزولی دوره خوبی هستند و سرمایه گذاران می توانند بیشتر به سمت بیتکوین گرایش یابند.
وی تخمین زد که روند صعودی بعدی، سال آینده شروع خواهد شد و اشاره نمود که مشتریان شرکت وی قبلاً علاقه خودرا به این دارایی افزایش داده اند.
هورسلی الگوی تاریخی حرکت قیمت بیتکوین را چنین تشریح نمود که ارز دیجیتال در طول مدت وجود خود بصورت دوره ای از چرخه های چهار ساله عبور کرده است در صورتیکه روندهای صعودی با شتاب رو به رشد همیشه بازارهای نزولی را دنبال کرده اند. با تاکید بر این داده ها فرض کرد که این دارایی افزایش قیمت جدیدی را در سال ۲۰۲۳ شروع خواهدنمود.
وی می گوید: در سال ۲۰۱۴، ارزش بازار حدودا ۶۰ درصد و در سال ۲۰۱۸ به میزان ۷۰ درصد کم شد و امسال، بدیهی است بازار حدود ۶۰ درصد کم شود و برمبنای روند تاریخی ذکر شده انتظار می رود که سال آینده چرخه جدیدی را شروع نماییم.
باوجود سقوط بازار فعلی، این مدیر اجرائی اظهار داشت که تعداد فزاینده ای از مشتریان بیت وایز علاقه خودرا به صنعت کریپتو تجدید کرده اند. به نظر هورسلی، کسانی که حالا (در شرایطی که نرخها نسبت به سال قبل بسیار پایین تر است) به سمت این بازار می روند، شانس بیشتری برای کسب سود قابل توجه در آینده دارند.
«بنابراین امسال بطور قطع بازار کاهشی است. با وجود این، ما شاهد افزایش علاقه از طرف پایگاه مشتریان خود بوده ایم و فکر می کنم پس زمینه خیلی از سرمایه گذاران کریپتو این است که از نظر تاریخی چرخه های چهار ساله وجود داشته است در صورتیکه فرصت هایی برای کسب درآمد در خیلی از لحظات بازار کریپتو نمایان شده است، بازارهای نزولی لحظاتی هستند که می توان ثروت به دست آورد».
سرمایه گذاری در زمان بحران، استراتژی است که خیلی از کارشناسان مالی اتخاذ نموده اند. روایت از این واقعیت ناشی می شود که نرخها به سبب وحشت در این فضا سقوط می کنند اما وقتی اوضاع آرام می شود، از ارزش گذاری های قبلی پیشی می گیرند. به عنوان مثال، زمانی که همه گیری کووید-۱۹ در اوج خود بود، بیتکوین به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط کرد با این وجود، یک سال بعد ضررهای خودرا جبران کرد و به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به ۷۰ هزار دلار رسید.
رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» نیز معتقد می باشد که مردم باید قسمتی از ثروت خودرا در طول یک بحران شدید پولی به بیتکوین اختصاص دهند. مدتی پیش ادعا نمود که تورم تاریک، کاهش قدرت دلار آمریکا و رکود اقتصادی آتی، همچون دلیلهای دیگر و عوامل اصلی هستند که موجب می شوند سرمایه گذاران علاقه بیشتری به بیتکوین پیدا کنند.
جای تعجب نیست که مایکل سیلور، رییس اجرائی میکرواستراتژی نیز قسمتی از این گروه باشد. در ژوئن امسال، وی سقوط بیتکوین به ۲۰ هزار دلار را به عنوان یک «فرصت خرید عالی» توصیف کرد.
در یادداشت دیگری، وی به ساکنان کشورهایی که از نظر اقتصادی در تنگنا قرار دارند سفارش کرد که برای حفظ ثروت خود در زمان ‌پریشانی بازار به بیتکوین مراجعه کنند.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۹۱۶.۷۹ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۲ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۰.۰۴ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱۵ میلیارد دلار است که ۹۸.۰۴ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۲.۵۷ میلیارد دلار است که ۲۲۲.۴۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۳۲.۸۷ میلیارد دلار است که ۲۸۴۶.۱۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۵۷صبح به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۱۹ هزار و ۱۴۰.۶۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۷ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۲۸۴.۶۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۰ درصد کاهش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش
۴- یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۵- بایننس کوین
قیمت: ۲۷۰.۰۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۳ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۴۸۵۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۴۷ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۳۶۶۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۹ درصد کاهش
۸- سولانا
قیمت: ۲۹.۸۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۸ درصد کاهش
۹ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۵۹۱۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۵ درصد افزایش
۱۰- پولکا دوت
قیمت: ۶.۱۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۴ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۲۶ درصد افزایش
منبع:

1401/07/24
14:29:07
0.0 / 5
487
تگها: فناوری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد