تحقیقات انگلیس از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

تحقیقات انگلیس از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

بی بی سرور: به گزارش بی بی سرور، رگولاتور دیجیتالی انگلیس (اُفکام) در گام دیگری برای تفحص از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان، تحقیقاتی را از بازارهای دیجیتال شامل رایانش ابری، پیام رسانی اینترنتی و دستگاههای هوشمند آغاز خواهد نمود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اُفکام که بر رسانه های تصویری و خدمات مخابراتی و پستی هم نظارت دارد، اعلام نمود در وهله نخست، به بررسی این مورد خواهد پرداخت که آیا فراهم کنندگان بزرگ خدمات ابری شامل آمازون وب سرویس (AWS)، آزور مایکروسافت و گوگل کلود آلفابت، سبب محدود شدن رشد و نوآوری شده اند. آنها حدود ۸۱ درصد از درآمدهای بازار زیرساخت ابری عمومی انگلیس را دریافت می کنند که طبق اعلام اُفکام، ۱۵ میلیارد پوند (۱۶.۸۵ میلیارد دلار) است.

این تحقیقات به سیر تفحص جهانی از سیطره شرکتهای سیلیکون ولی در بازارهای مختلف ادامه می دهد. سازمان رقابت و بازارها که رگولاتور ضد انحصارطلبی انگلیس است، در ژوئن تحقیقات جداگانه ای را در رابطه با رفتار ضد انحصارطلبی فروشگاه گوگل پلی شروع کرد.

اُفکام اعلام نمود اگر تحقیقاتش نشان دهد بازار آن طور که باید، عمل نمی کند، این مورد را نزد دولت مطرح خواهد کرد، مسائل ضد انحصارطلبی را به سازمان رقابت و بازارها ارجاع می دهد، اقدامات اجرایی را خود انجام می دهد یا پیشنهادهای کسب و کارها را می پذیرد. این رگولاتور اعلام نمود گزارش نهایی را ظرف مدت یک سال به صورت عمومی منتشر خواهد نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این تحقیقات، در مورد پیام رسانی و تماس های اینترنتی، خدماتی مانند واتساپ مِتا پلتفرمز، فیس تایم اپل و زوم ویدئو و مسائلی مانند امکان تعامل بیشتر آنها با یکدیگر، مورد بررسی قرار می گیرند.
1401/07/02
16:26:36
0.0 / 5
322
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد