چگونه از قاچاق موبایل جلوگیری کنیم؟

چگونه از قاچاق موبایل جلوگیری کنیم؟

بی بی سرور: سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار داشت که برای مقابله با قاچاق موبایل بوسیله رویه مسافری باید تعرفه واردات مسافری افزایش یابد تا صرفه اقتصادی این روش از بین برود.


محمدرضا عالیان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به افزایش تعداد مسافران به عراق به مناسبت اربعین، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم گرفت از ۱۰ تا ۱۳ شهریور برای زائرین کربلا موبایل های وارداتی رجیستر نکند. اما این وضعیت فقط برای بازی زمانی مشخصی که پیک مسافر بالاست و امکان تخلف بیشتر است، در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه ساختار مقابله با سو استفاده از رویه مسافری باید بگونه ای باشد که طی سال هم شاهد این اتفاقات نباشیم، خاطرنشان کرد: انجمن موبایل با ممنوعیت واردات مسافری موافق نیست، اما ساختار باید بگونه ای تغییر کند که در هیچ بازه ای از سال قاچاق موبایل از راه رویه مسافری به صرفه نباشد.
به قول سخنگوی انجمن موبایل به علت ملاحظات و محدودیت های قانونی برای تغییر تعرفه، این امر تابحال محقق نشده و برای پیشگیری از صدمه به بازار و مصرف کننده از قاچاق از راه رویه مسافری در زمان پیک سفر به عراق، یک محدودیت مقطعی بوجود آمده است.
وی ادامه داد: به صورت کلی برای مقابله با قاچاق موبایل از راه رویه مسافری باید تعرفه واردات مسافری افزایش یابد تا صرفه اقتصادی این روش از بین برود. روش دیگر برای پیشگیری از قاچاق موبایل اینست که مسافری که با خود موبایل وارد می نماید تا یک بازه زمانی مشخص امکان انتقال مالکیت نداشته باشد. این روش ها پیشنهاد شده و امیدواریم به سرعت یکی از آنها اجرایی شود.
عالیان در انتها از اختلال چند روزه در پیامک موبایل اطلاع داد و اظهار داشت: هنوز معلوم نیست این مشکل برطرف شده یا نه. اما حق مسلم مصرف کننده است که اصالت دستگاهی که خریده را بداند.1401/06/27
11:39:36
0.0 / 5
339
تگها: موبایل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد