فروش تراشه سازان کره ای کاهش یافت

فروش تراشه سازان کره ای کاهش یافت

به گزارش بی بی سرور، تراشه سازان کره جنوبی در ماه ژوییه برای اولین بار در سه سال گذشته، با کاهش ارسال از کارخانه هایشان روبرو شدند که گویای ضعیف شدن تقاضا برای نیمه رساناهایی است که بعنوان فشارسنج اقتصاد جهانی عمل می کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دفتر آمار ملی کره جنوبی اعلام نمود فروش تراشه بعد از رشد ۵.۱ درصدی که در ژوئن به ثبت رسانده بود، در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال میلادی گذشته، ۲۲.۷ درصد کاهش پیدا کرد. موجودی تراشه در کره جنوبی در ژوییه بالا ماند و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش داشت و نسبت به ژوئن، تغییری نداشت.

تولید تراشه در ماه ژوییه برای چهارمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد که نشان داده است تولیدکنندگان بزرگ کره ای نظیر سامسونگ الکترونیکس و اس کی هانیکس، تولیدشان را با عنایت به تقاضای کمتر و افزایش موجودی انبارهایشان، تنظیم کرده اند.

ضعیف شدن روند فروش تراشه کره ای، به دورنمای تیره برای اقتصاد جهانی قوب بخشیده است. جنگ روسیه در اوکراین، قرنطینه های کووید در چین و افزایش سریع نرخ های بهره از جانب بانکهای مرکزی بزرگ جهان برای مقابله با فشارهای تورمی، روی فعالیت اقتصادی تأثیر منفی گذاشته و سود مالی شرکت ها را ضعیف کرده است.

نیمه رساناها در اقتصاد جهانی که به میزان فزاینده ای به محصولات الکترونیکی و خدمات آنلاین متکی شده است، قطعات مهمی هستند. تقاضا برای تراشه ها در دوران پاندمی که خیلی از افراد به دورکاری و یادگیری از راه دور روی آوردند تا خطر مبتلا شدن به بیماری کاهش پیدا کند، افزایش قابل توجهی پیدا کرده بود.

افت فروش تراشه ها در کاهش صادرات فناوری کره جنوبی در ژوییه منعکس شد که اولین کاهش در بیشتر از دو سال قبل بود. فروش تراشه حافظه به خارج، در ژوییه ۱۳.۵ درصد کاهش پیدا کرد در حالیکه مجموع صادرات کره جنوبی، ۹.۴ درصد افزایش داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار رسمی نشان داد مجموع تولید صنعتی کره جنوبی در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال میلادی گذشته، ۱.۵ درصد رشد کرده است که کمتر از ۲.۶ درصد نرخ پیشبینی شده توسط اقتصاددانان بود.

منبع:

1401/06/11
12:11:51
0.0 / 5
642
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد