آیا خرید سیم کارت عراقی برای اربعین ضروری است؟

آیا خرید سیم کارت عراقی برای اربعین ضروری است؟

به گزارش بی بی سرور، برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، یکی از دغدغه های اصلی زائرین اربعین است. با عنایت به پیشرفت ارتباطات در سالهای اخیر، راه های ارتباطی متنوعی برای زائرین وجود دارد که در ادامه می خوانید.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، یکی از دغدغه های اصلی زائرین اربعین است. با عنایت به پیشرفت ارتباطات در سالهای اخیر، راه های ارتباطی متنوعی برای زائرین کربلا وجود دارد و زائرین مثل گذشته، محدودیت ارتباطی ندارند. مثلا سامانه اعلام وضعیت اربعین که در ادامهٔ این مقاله بیشتر دربارهٔ آن توضیح خواهیم داد، یکی از طریق های به صرفه و آسان برای برقراری ارتباط زائرین است؛ اما معمولا خرید سیمکارت عراقی یا استفاده از خدمات رومینگ، از نخستین گزینه هایی هستند که زائرین کربلا برای برقراری ارتباط به آن فکر می کنند. به همین خاطر در ادامهٔ این مقاله دربارهٔ سیمکارت عراقی، نحوه خرید سیمکارت عراقی، انواع سیمکارت عراقی و مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.
خرید سیمکارت عراقی برای سفر اربعین
اغلب خدمات اپراتورهای ایرانی به دلایلی مانند ترافیک شبکه و ضعیف بودن بسترهای ارتباطی کشور عراق در روزهای اربعین با اختلال روبرو می شوند. از طرفی دیگر اغلب اوقات زائرین به صورت گروهی به کشور عراق سفر می کنند و بنابراین استفاده از سیمکارت عراقی برای ارتباط داخلی بین اعضای کاروان ها هزینه کمتری نسبت به خدمات رومینگ دارد. بنابراین استفاده از سیمکارت عراقی و خرید آن، راهی به صرفه تر به نظر می آید.
انواع سیمکارت عراقی
سه اپراتور آسیاسل، زین و کورک تلکام، سیمکارت های عراقی را عرضه می دهند. اعتبار این سیمکارت ها یک ماهه است و میزان شارژ اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به معرفی انواع سیمکارت های عراقی و کدهای دستوری آنها می پردازیم.
سیم کارت آسیاسل
اگر شما و همسفران تان در مسافرت اربعین از سیمکارت آسیاسل استفاده می کنید، می توانید هزینهٔ مکالمه درون شبکهٔ خویش را نیم بها کنید. برای نیم بها کردن هزینهٔ مکالمه با سیمکارت آسیاسل، باید عدد ۲ را به شماره ۲۹۳ پیامک کنید و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید. هزینهٔ تماس درون شبکهٔ آسیاسل برای هر ثانیه ۳ دینار و هزینهٔ تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق، برای هر ثانیه ۵ دینار است. برای دریافت تنظیمات اینترنت سیمکارت آسیاسل باید یک پیامک خالی به شمارهٔ ۱۹۶۰ ارسال کنید.(قیمت هر هزار دینار عراقی در تاریخ ۵ شهریور ۱۴۰۱ حدوداً ۲۰ هزار تومان است.)
سیم کارت زین
زائرانی که از سیمکارت زین استفاده می نمایند، می توانند هزینهٔ مکالمه درون شبکهٔ خویش را نیم بها کنید. برای این کار باید عدد ۲ را به شمارهٔ ۲۰۳۴ پیامک کرده و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنند.
سیم کارت کورک تلکام
اگر قصد خرید سیمکارت کورک تلکام را دارید، می توانید هزینهٔ مکالمهٔ درون شبکه را نیم بها کنید. برای نیم بها کردن هزینهٔ مکالمهٔ درون شبکه با سیمکارت کورک تلکام، باید کد دستوری #۲۵۴* را شماره گیری کرده و ۱۵۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید تا بتوانید با ۶ نفر مکالمهٔ نیم بها داشته باشید.
سامانه اعلام وضعیت اربعین
همان طور که از آغاز این مقاله دربارهٔ آن صحبت کردیم، یکی از نیازهای اصلی زائرین در اجتماع بزرگ اربعین، ارتباط با زائرین دیگر و اعضای خانواده شان در ایران است. همان گونه که گفتیم با عنایت به پیشرفت ارتباطات در چندسال اخیر، برقراری تماس تلفنی و استفاده از سیمکارت عراقی یا خدمات رومینگ، تنها چاره ارتباطی زائرین نیست. ثبت موقعیت با استفاده از سامانه اعلام وضعیت اربعین یک راه ارتباطی مجانی و بدون اختلال برای زائرین اربعین است. زائرین عتبات می توانند بدون هیچ گونه نگرانی، از راه سامانه اعلام وضعیت اربعین در روزهای سفر با عزیزانشان در ارتباط باشند.
سامانه اعلام وضعیت اربعین، از مهرماه ۱۳۹۸ برای اولین بار در کشور و با هدف ایجاد ارتباط مجانی و بدون احتیاج به اینترنت برای زائرین اربعین، به همت «پیام رسان بله» و با همکاری «ستاره پونصد» عرضه شد.
اگر در روزهای پیاده روی اربعین، قصد سفر به کربلا را دارید سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می نماید تا در تمام لحظات سفر با دوستان و عزیزانتان، کاملاً رایگان، در ارتباط باشید.
ارتباطی بدون اینترنت و سیمکارت عراقی با سامانه اعلام وضعیت اربعین!
اپلیکیشن بله و ستاره پونصد سال جاری هم مانند سالهای گذشته با سامانه ارتباطی اربعین در مسافرت اربعین همراه و هم قدم شما هستند. فرقی ندارد زائر اربعین باشید یا یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان مسافر عتبات باشد، در هر دو حالت سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می نماید تا بدون احتیاج به اینترنت و سیمکارت عراقی، از حال یکدیگر آگاه شوید.
برای استفاده از سامانه اعلام وضعیت اربعین اپلیکیشن بله را نصب یا بروزرسانی کنید.
برای ثبت آخرین وضعیت خودتان، وارد صفحهٔ «ویترین» اپلیکیشن بله شوید و در «سامانه اعلام وضعیت»، گزینهٔ «اعلام وضعیت» را انتخاب و آخرین وضعیت خودتان را بنویسید. پس از ثبت وضعیت، همسفران و عزیزانتان می توانند از وضعیت فعلی شما آگاه شوند.
اگر قصد دارید از حال مسافر یا همسفرتان آگاه شوید، وارد صفحهٔ «ویترین» در اپلیکیشن بله شوید و در «سامانه اعلام وضعیت»، گزینهٔ «مشاهده وضعیت» را انتخاب کنید. در قسمت مشاهده وضعیت، شمارهٔ فردی که می خواهید از او خبر بگیرید را وارد و آخرین وضعیت او را مشاهده کنید.
سامانه اعلام وضعیت اربعین در این سفر معنوی همراه و هم قدم شماست.
منبع:

1401/06/08
16:19:10
0.0 / 5
698
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد