جوامع واتساپ به مرحله آزمایشی بتا رسید

جوامع واتساپ به مرحله آزمایشی بتا رسید

بی بی سرور: نسخه بتای قابلیت ˮجوامعˮ (Communities) که به کاربران امکان می دهد در گروه ها، زیرگروه هایی ایجاد کنند، برای شمار محدودی از کاربران این سرویس پیامرسان ارائه شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مِتا – شرکت مادر واتس اپ - ماه آوریل سال جاری قابلیت "جوامع" واتس اپ را معرفی کرده و این توانایی را انقلاب بزرگ واتس اپ خوانده بود و از رسیدن این توانایی به مرحله آزمایشی بتا اطلاع داده بود. از آنجائیکه "جوامع" قابلیت مهمی برای این پیام رسان به حساب می آید، واتس اپ برای عرضه تدریجی آن برنامه ریزی نموده است. با گذشت چند ماه از نخستین باری که قابلیت "جوامع" از جانب مِتا عرضه شد، هنوز برای همه کاربران قابل دسترس نشده است اما ظاهرا شمار منتخبی از کاربران بتای واتساپ، به این توانایی دسترسی پیدا کرده اند.

وب سایت WABetaInfo گزارش کرده است تَب "جوامع" برای برای برخی از کاربرانی که واتس اپ خویش را به نسخه آزمایشی اندروید v۲.۲۲.۱۹.۳ ارتقاء داده اند، نمایش داده می شود. کاربرانی که قابلیت "جوامع" در حسابشان فعال گشته است، به جای تَب دوربین، تَب "جوامع" را در صفحه اصلی وواتس اپ مشاهده خواهند کرد و می توانند روی این تب زده و حداکثر ۱۰ گروه ایجاد کنند که هر کدام ۵۱۲ نفر ظرفیت دارند.

یک عضو جوامع بر مبنای علایق خود می تواند انتخاب نماید به کدام زیرگروه ملحق شود. همینطور می تواند هر زمان که بخواهد زیرگروه را بدون خروج از گروه اصلی، ترک کند. واتس اپ همینطور تلاش می کند شمار اعضای زیرگروه را به علل حریم خصوصی، از مشارکت کنندگان دیگر پنهان کند. با این وجود، قابلیت مذکور هنوز در نسخه فعلی جوامع فعال نیست.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، برای اولین بار در نوامبر سال ۲۰۲۱ تلاش واتس اپ برای ساخت قابلیت "جوامع" مشاهده شد. ازاین رو این توانایی مدت طولانی است که در دست توسعه قرار دارد. با عنایت به اینکه واتس اپ این توانایی را سرانجام برای داوطلبان قابلیتهای آزمایشی عرضه نموده است، امکان دارد قبل از آخر سال میلادی جاری برای همه کاربران منتشر شود.
1401/06/03
22:40:48
0.0 / 5
668
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد