۳۲درصد وبسایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می کنند

۳۲درصد وبسایت های ایرانی از خدمات ابری استفاده می کنند

به گزارش بی بی سرور، برپایه تحقیقات بازار ابر آروان، ۳۱ تا ۳۲درصد وبسایت های ایرانی از سرویسهای ابری استفاده می نمایند و به دنبال آن ۴۰ تا ۵۷درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین در ایران از خدمات ابری بهره می برند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، در پژوهش ابر آروان دامنه های ایرانی که از منابع مختلف داخلی و خارجی گردآوری شده بودند، بر مبنای IP Owner و NS دامنه در ۵ گروهPublic Cloud، Private Cloud، Semi Hosting Cloud، Public Hosting و Private Hosting دسته بندی شدند. در پایان، محاسبات یک بار بر مبنای تعداد دامنه ها انجام شد تا میزان وبسایت های استفاده کننده از خدمات هر دسته مشخص شود. در ادامه برای اندازه گیری تاثیر خدمات ابری روی کاربران نهایی خدمات آنلاین، بار دیگر محاسبات با وزن دهی به دامنه های پرترافیک انجام شد.
نتیجه ی این پژوهش نشان داد ۱۶ تا ۱۸ درصد وبسایت های ایرانی از خدمات ابری شرکتهای ایرانی و ۱۴ تا ۱۵ درصد وبسایت های ایرانی از خدمات ابری خارجی استفاده می نمایند. هم چنین به دنبال استفاده ی وبسایت ها از خدمات ابری، ۲۳ تا ۲۹ درصد کاربران خدمات آنلاین ایران از سرویسهای ابری داخلی و ۱۷ تا ۲۸ درصد کاربران خدمات آنلاین از سرویسهای ابری خارجی بهره مند می شوند. ۲.۵ تا ۱۲.۳ درصد وبسایت های ایرانی از خدمات ابر آروان استفاده می نمایند و به دنبال آن ۲.۳ تا ۱۷.۸ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از سرویسهای ابر آروان بهره می برند. ۶۸ تا ۶۹ درصد وبسایت های ایرانی در هاستینگ های سنتی میزبانی می شوند و از این طریق ۴۳ تا ۶۰ درصد کاربران خدمات آنلاین از سرویس سنتی هاستینگ در ایران بهره می برند. ۵۰ تا ۶۸ درصد وبسایت های ایرانی از هاستینگ های سنتی داخلی و ۱ تا ۱۸ درصد وبسایت های ایرانی از هاستینگ های سنتی خارجی خدمات دریافت می کنند. به واسطه ی استفاده وبسایت ها از خدمات سنتی هاستینگ ۴۳ تا ۴۸ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از خدمات هاستنیگ ایرانی و ۱ تا ۱۲ درصد کاربران نهایی خدمات آنلاین از هاستینگ های خارجی بهره می برند. از علل استفاده ی حدود هفت دهم وبسایت های ایرانی از خدمات سنتی هاستینگ میتوان به قدمت بالای عرضه این خدمات در ایران نسبت به خدمات ابری اشاره نمود. بعلاوه بیش تر وبسایت های ایرانی تجاری نیستند و ترافیک و بازدید بالایی ندارند، بنابراین میتوان انتظار داشت که به امکانات کم تری نیاز داشته باشند و نیازهای خویش را از ارائه دهندگان خدمات سنتی هاستینگ تأمین کنند. برای مشاهده کامل این پژوهش و روش های محاسبه میزان استفاده از سرویس ابری در ایران روی این لینک کلیک کنید.منبع:

1401/05/30
23:36:31
0.0 / 5
659
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد