رفع لطمه پذیری خطرناک زوم برای کامپیوتر های مک

رفع لطمه پذیری خطرناک زوم برای کامپیوتر های مک

بی بی سرور: شرکت زوم از رفع لطمه پذیری خطرناکی آگاهی داده که موجب می شد هکرها بوسیله برنامه برگزاری نشست های آنلاین، بتوانند به کامپیوتر های مک کاربران نفوذ کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از انگجت، شرکت زوم نرم افزار خود برای کامپیوتر های مک شرکت اپل را به روز کرده تا لطمه پذیری را برطرف کند که به مزاحمان احتمالی اجازه می دهد کنترل کامپیوتر های آنها را در دست بگیرند. نفوذ به زوم در کامپیوتر های مک بوسیله فایل بروزرسانی خودکار این نرم افزار تماس ویدئویی و بوسیله دستکاری سیستم تأیید هویت آن رخ می داد.
پاتریک واردل، خالق و محقق بنیاد آبجکتیو سی، برای نخستین بار این حفره امنیتی را کشف کرد و در دسامبر سال قبل آنرا به اطلاع زوم رساند.
زوم قسمتی از این مشکل را برطرف کرد، اما نتوانست بخش دیگری از آنرا حل کند. زوم سپس این بخش از مشکل را هم حل کرد، اما واردل یک نقص دیگر را نیز پیدا کرد. وی هفته گذشته یافته های خودرا در کنفرانس دف - کان مورد بحث قرار داد. زوم سرانجام به کمک وی توانست همه این مشکلات را حل کند.
نرم افزار زوم که بعد از همه گیری ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت، بارها با مشکلات امنیتی جدی روبه رو شده است. در سال ۲۰۱۹ نیز مشکل دیگری در این نرم افزار کاربران کامپیوتر های مک را گرفتار چالش جدی کرد، برای اینکه هکرها قادر به کنترل وب کم های کاربران آن بودند.


منبع:

1401/05/26
10:07:08
0.0 / 5
747
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد