کلاب هاوس از اتاق به خانه رسید

کلاب هاوس از اتاق به خانه رسید

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس (Clubhouse) که در دوران اوج پاندمی کووید محبوبیت زیادی پیدا کرده بود، حالا با راه اندازی محفل های خصوصی به نام ˮخانه هاˮ (Houses)، درصدد ایجاد تحولاتی در این پلت فرم است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، امکانات جدید کلاب هاوس به هر شخص یا گروهی امکان می دهد "خانه" خویش را در این پلت فرم ایجاد نماید. کاربران می توانند برای ایجاد "خانه ها"، تقاضا کنند اما کلاب هاوس اعلام نموده که موافقت با "خانه های" جدید، به آهستگی صورت می گیرد تا این شرکت از بازخوردها، آموخته و این محصولات را مطابق با نظرات اصلاح نماید.

در صفحه ورود به کلاب هاوس، آمده است: "خانه ها" را راهروهای خصوصی برای افراد مورد علاقه تان بدانید. می توانید هر زمان که بخواهید، از اتاقی به اتاق دیگر بروید، دوستانتان را یافته و با آنها دیدار کنید. "خانه ها" معمولاً زمان ملاقات منظمی دارند و هر فردی، چند دوست انتخاب می کند و "خانه ها" با انتخاب افرادی که به آنها اعتماد دارید، رشد می کنند. یا اگر می خواهید می توانید آنها را بسته نگه دارید.

سخنگوی کلاب هاوس در ایمیلی به وبسایت تک کرانچ اظهار داشت: این شرکت محصول جدید خویش را خصوصی تر از "کلابها" می داند چونکه "خانه ها" از راه دعوت ساخته می شوند و هر شخصی در یک "خانه" می تواند یک اتاق را در داخل "خانه" برنامه ریزی کند در حالیکه "کلابها"، عمومی تر هستند و به روی هر شخصی که برای ورود به آنها درخواست کند، باز هستند. این شرکت "خانه ها" را یک مهمانی شام با دوستانتان می بیند و "کلابها"، رویدادها و برنامه هایی هستند که در شهرتان برگزار می گردند.

پل دیویسون، مدیرعامل کلاب هاوس، این تغییر را در یک رشته توییت اعلام و تصریح کرد هر "خانه"، هویت، فرهنگ و مقررات نظارت بر محتوای خاص خویش را دارد. این پلت فرم با تقسیم کلاب هاوس به کلاب هاوسهای زیاد، قادر خواهد بود به چند مساله رسیدگی کند. کلاب هاوس به بیشتر از یک گروه خدمات رسانی می کند و همه نمی خواهند راجب یک مبحث مشابه صحبت می کنند که به معنای دشوار بودن یافتن اتاقهای مناسب می باشد. وی حتی گفت محفلها باید بتوانند به محفلهای جدیدی تقسیم شوند.

در صفحه ورود برای ایجاد یک "خانه"، از کاربران نام و نام کاربری کلاب هاوس خواسته می شود. سپس کاربران باید نام "خانه" خود و توصیف آن برای دیگران را برگزیده و مشخص کنند چه کسانی را می خواهند بعنوان اعضای تشکیل دهنده "خانه"، دعوت کنند.

صوت زنده در دوران پاندمی که مردم سراسر جهان به علت قرنطینه، در خانه محبوس شده بودند، محبوبیت یافت. تب کلاب هاوس سبب شد توییتر و مِتا، محصولات مشابه را راه اندازی کنند. اما با برداشته شدن محدودیتهای کرونایی و امکان برگزاری رویدادهای حضوری، کلاب هاوس به دنبال راههای جدیدی برای حفظ کاربرانش بوده است. این شبکه اجتماعی صوتی به تازگی بازیهای درون برنامه ای راه اندازی کرده و قابلیت چت متنی را در اتاقهای صوتی خود افزوده است.

بر اساس گزارش تک کرانچ، امکانات جدید کلاب هاوس، واضح است که با هدف حفظ کاربران و احیانا جذب کاربران جدید، عرضه می شود. کلاب هاوس با راه اندازی محفلهای خصوصی، به دنبال رقابت با پلتفرمهایی مانند دیسکورد است. معرفی "خانه ها"، امکان دارد کاربران را با وعده دسترسی به گروه های کوچکتر و گزینش شده، ترغیب کند به کلاب هاوس برگردند.

منبع:

1401/05/17
22:25:22
0.0 / 5
631
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد