شناسایی برنامه های جدید سارق بانکی در فروشگاه آنلاین گوگل

شناسایی برنامه های جدید سارق بانکی در فروشگاه آنلاین گوگل

بی بی سرور: بررسی های مؤسسه امنیتی ترندمیکرو نشان میدهد تعداد بدافزارهای مخفی شده در برنامه های موجود در فروشگاه آنلاین گوگل بمنظور خالی کردن حساب های بانکی بالا رفته است.به گزارش بی بی سرور به نقل از فون ارنا، این بدافزارها اطلاعات شخصی کاربران را از حساب های آنها جمع آوری کرده و تلاش می کنند موجودی هر حساب را خالی کنند.
از جمله اطلاعاتی که بدین شیوه سرقت می شود می توان به شماره های پین، شماره حساب و نام کاربری و کلمه عبور آن و غیره اشاره نمود.
این بدافزارها همین طور می توانند پیام های متنی را رهگیری کرده و گوشیهای آلوده را تسخیر کنند. برنامه هایی که به مخفی کردن بدافزارها کمک می کنند تا آنها از سیستم امنیتی فروشگاه گوگل پلی عبور کنند، برنامه های دراپر نامیده می شوند. این برنامه ها دارای یک محموله متشکل از برنامه های مخرب هستند که گوشیها را آلوده می کنند. برمبنای بررسی های ترندمیکرو، هکرها امسال بطور مخفیانه تعداد فزاینده ای از تروجان های بانکی را به فروشگاه گوگل پلی اضافه کرده اند و ظاهراً روش های فرار از شناسایی در این محیط مؤثر بوده است.
فهرستی از مهم ترین و خطرناک ترین این برنامه ها که توسط ترندمیکرو تهیه شده، به شرح زیر است: Call Recorder APK (com.caduta.aisevsk) Rooster VPN (com.vpntool.androidweb) Super Cleaner- hyper & smart (com.j۲ca.callrecorder) Document Scanner - PDF Creator (com.codeword.docscann) Universal Saver Pro (com.virtualapps.universalsaver) Eagle photo editor (com.techmediapro.photoediting) Call recorder pro+ (com.chestudio.callrecorder) Extra Cleaner (com.casualplay.leadbro) Crypto Utils (com.utilsmycrypto.mainer) FixCleaner (com.cleaner.fixgate) Just In: Video Motion (com.olivia.openpuremind) com.myunique.sequencestore com.flowmysequto.yamer com.qaz.universalsaver Lucky Cleaner (com.luckyg.cleaner) Simpli Cleaner (com.scando.qukscanner) Unicc QR Scanner (com.qrdscannerratedx)


منبع:

1401/05/09
19:04:47
0.0 / 5
664
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد