صبح امروز رخ داد؛

اختلال در دسترسی به اینترنت

اختلال در دسترسی به اینترنت

بی بی سرور: اینترنت در تهران و مناطق مختلف از بامداد امروز با اختلال گسترده ای رو به رو بود و گمانه زنی ها حاکی از آنست که قطعی برق در یکی از ساختمان های زیرساخت، علت این اختلال بوده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، کاربران فضای مجازی بامداد امروز از اختلال در اینترنت داخلی و بین الملل اپراتورهای ثابت و همراه آگاهی داده اند.
گفته می شود اینترنت ثابت از ساعت ۸ و ۳۶ دقیقه تا ۸ و ۴۵ دقیقه به شکل گسترده قطع بوده و اختلال هایی در دسترسی و اتصال های داخلی و بین الملل به وجود آمده است.
شنیده ها حاکی از آنست که دلیل این اختلال سراسری قطعی برق در ساختمان LCT شرکت ارتباطات زیرساخت باشد و از آنجائیکه توزیع اینترنت ورودی کشور در این مرکز صورت می گیرد، اینترنت خیلی از شرکتها و اپراتورها در کشور با مشکل روبه رو شده است.
نظیر این اختلال قبل از این و در ماههای گذشته نیز از طرف زیرساخت رخ داده بود.
با پیگیری های خبرنگار مهر از شرکت ارتباطات زیرساخت و وزارت ارتباطات این اختلال تأیید و موقتی اعلام گردید و مقرر است گزارش نهایی همراه با دلیلهای فنی این مساله در اطلاعیه ای از طرف وزارت ارتباطات اعلام و منتشر شود.
پیرامون قطعی امروز اینترنت داخلی و بین الملل، شرکت مخابرات ایران نیز در اطلاعیه ای اعلام نموده است: «با توجه به دریافت گزارش هایی از کاربران در مورد قطعی گسترده اینترنت های همراه و خانگی در تهران و مناطق مختلف به اطلاع می رساند این قطعی ارتباطی به شرکت مخابرات ایران ندارد.»
یکی از مدیران و فعالان حوزه فناوری در یک شرکت دانش بنیان نیز ساعتی پیش در همین رابطه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: امروز چندمین بار است که در سال ۱۴۰۱ اختلال برق در ساختمان LCT موجب می شود[تقریباً] تمام شبکه کشور تحت تاثیر قرار بگیرد.(ارتباطات داخل کشور و بین الملل). تجهیزات اصلی اغلب شرکت های ارائه دهنده خدمات دسترسی و دیتاسنتر در این مرکز قرار دارد و قلب اینترنت کشور است.
او در ادامه توضیح داده است که اختلال برق در سالن colocation رخ داده و هم اکنون دسترسی به تعدادی از تجهیزات میسر نیست. تجهیزاتی که در این سالن قرار دارند برقرار کننده ارتباطات بیشتر سرویس دهنده ها باهم هستند.
این مدیر ارشد فناوری همین طور گفته است: البته این روند برای تمام سرویس دهنده صدق نمی کند ولی بیشتر سرویس دهنده های خدمات ثابت(adsl و p2p) در همین سالن هستند. تجهیزات شبکه بصورتی ساخته شدند که ۲۴ ساعته روشن باشند و شدیداً به تغییر ولتاژ برق حساس هستند. قطع برق موجب می شود که در معرض لطمه قرار بگیرند.


منبع:

1401/05/04
22:04:10
0.0 / 5
655
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد