وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد

حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در روسیه

حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در روسیه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با همتای روسی خود اصرار کرد با امضای اسناد همکاری بین ایران و روسیه، همکاریهای دوجانبه در زمینه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می یابد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، بعد از مذاکره و رایزنی با همتای روسی و امضای چند سند همکاری در حوزه فناوری ارتباطات و مخابرات، از توسعه همکاریهای ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آگاهی داد. اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و توانمند ایرانی از این به بعد حضور فعالی در بازار روسیه خواهند داشت.
وی با اعلان اینکه نشست های مجازی بین شرکت های ایرانی و روسی، بمنظور شناسایی نیازمندی ها و ظرفیت های دو کشور، از دو ماه پیش شروع شده بود، اضافه کرد: ۱۸ شرکت توانمند ایرانی از سه روز پیش در مسکو حضور دارند و در نشست های رو در رو با شرکت های متناظر روسی، به تفاهم های بسیار خوبی دست پیدا کردند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه در حاشیه مذاکره با وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه چهار سند همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسید.
زارع پور اظهار داشت: با امضا این اسناد، زمینه برای تعمیق و توسعه هرچه بیشتر همکاریهای بین دو کشور در زمینه ارتباطات، مخابرات، نرم افزار، سخت افزار و توسعه خدمات دیجیتال برقرار شد و از این پس شرکت های ایرانی حضور موثری در بازارهای روسیه خواهند داشت.
وزیر ارتباطات اصرار کرد که بازارسازی برای محصولات و تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از راهبردهای مهم وزارت ارتباطات است که بصورت جدی پیگیری می شود.1401/05/01
17:50:28
0.0 / 5
774
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد