رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه مشهد خبر داد

عدم تخصیص ارز به واردات موبایل در آینده تبعات نامطلوبی دارد

عدم تخصیص ارز به واردات موبایل در آینده تبعات نامطلوبی دارد

خراسان رضوی رییس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد اظهار داشت: طی سه ماه گذشته هیچ ارزی به واردکنندگان موبایل تخصیص داده نشده است. عدم تخصیص ارز به واردات موبایل در آینده تبعات نامطلوب و نگران کننده ای در پی خواهد داشت. اگر این رویه همچنان ادامه پیدا کند، در آینده با کمبود عرضه در بازار گوشیهای همراه مواجه خواهیم شد.احسان الدین تقی زاده در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت عرضه و تقاضا در بازار موبایل اظهار نمود: از زمانی که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به خیلی از کالاها همچون موبایل حذف شد، گرانی در قیمت کالاها در بازار موبایل صورت گرفت. بازار موبایل در عرضه کالا هیچ مشکلی ندارد اما از نظر تقاضا باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم از وضعیت خوبی برخوردار نیست. نوسانات ارزی نیز سبب کاهش رونق در بازار موبایل شده است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه ثبت سفارش گوشیهای آیفون انجام می شود اما تخصیص ارز به آن صورت نمی گیرد؛ پس این کالا بصورت مسافری وارد کشور می شود. بنا بر این خدمات بعد از فروش این گوشیها داخل کشور ارائه نمی گردد. عدم ارائه خدمات بعد از فروش و همین طور عدم کنترل استانداردهای لازم واردات این کالا یکی از بزرگترین دغدغه های مصرف کنندگان شمرده می شود.

رییس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد اظهار داشت: همین طور عدم تخصیص ارز به واردات آیفون که در گذشته با ارز نیمایی صورت می گرفت و الان با ارز آزاد توسط مسافر انجام می شود، موجب افزایش قیمت این کالا شده است

تقی زاده ضمن نگرانی نسبت به آینده بازار موبایل بیان کرد: اکنون واحدهای صنفی فروش تلفن همراه درحال عرضه گوشیهایی هستند که در گذشته تخصیص ارز داشته و وارد کشور شده است.

وی اشاره کرد: ما دنبال حل معضل واردات گوشی و تسهیل پروسه آن هستیم و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت صنف تلفن همراه باشیم.
1401/04/28
21:38:10
0.0 / 5
711
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد