گوگل از شکایت ضد انحصارطلبی قسر دررفت

گوگل از شکایت ضد انحصارطلبی قسر دررفت

به گزارش بی بی سرور شرکت گوگل دادن امتیازاتی را پیشنهاد کرد تا از شکایت ضد انحصارطلبی احتمالی آمریکا در مورد سوءاستفاده این شرکت از نفوذش در کسب و کار فناوری تبلیغات، اجتناب کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: گوگل پیشنهاد کرده است بخشهایی از کسب و کارش که مسئول فروش و قرار دادن تبلیغات در وب سایتها و اپلیکیشن ها هستند را جدا کرده و به صورت شرکت مستقلی دربیاورد که تحت کنترل آلفابت خواهد بود و ده ها میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

آلفابت در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود سرگرم تعامل با رگولاتورها برای پرداختن به این نگرانیهاست و برنامه ای برای فروش یا خروج از کسب و کار فناوری تبلیغات ندارد. این شرکت اظهار داشت: ما عمیقا متعهد به فراهم کردن ارزش برای مجموعه گسترده ای از ناشران و تبلیغات کنندگان در این بخش به شدت رقابتی هستیم.

اما برندن کرسین، وکیل ضد انحصارطلبی نماینده ناشران و شرکتها در فضای فناوری تبلیغات در مورد کافی بودن چنین پیشنهادی، ابراز بدبینی کرد.

وزارت دادگستری آمریکا تمایل فوری برای فروش دارایی گوگل را ابراز کرده و خواهان اصلاحات ساختاری برای حل نگرانی های انحصارطلبی شده است. این وزارت خانه در اکتبر سال ۲۰۲۰ از گوگل شکایت نمود و این شرکت را متهم کرد به صورت غیرقانونی از نفوذ بازار خود برای حذف رقیبانش استفاده می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور رقابت انگلیس در ماه مه، دومین تحقیقات درباره شیوه های تبلیغات گوگل را آغاز و اعلام نمود که این غول جست و جو امکان دارد در رقابت خلل بوجود آورده و به سرویسهای خود ارجحیت داده باشد. اروپاهم ژوئن سال قبل تحقیقاتی در مورد سوءاستفاده آلفابت از نفوذ بازارش در کسب و کار تبلیغات دیجیتالی را شروع کرد.
1401/04/18
22:03:51
0.0 / 5
618
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد